Czytasz: Zawiercie na OPPM w Warszawie

Zawiercie na OPPM w Warszawie

Zawiercie i Warszawa mają róg ulic Marszałkowskiej i Hożej, ale nagroda z OPPM trafiła do „Malczewskiej” z Zawiercia.

12 czerwca br. „Młodzi w akcji” z II LO im. Heleny Malczewskiej z Zawiercia wzięli udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych w Warszawie, organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego zespół grupy projektowej zaprezentował swój projekt wśród najlepszych grup z całej Polski. Młodzież podsumowała dotychczasowe działania, które wpłynęły na owocne efekty ich pracy. Młodzi uczestniczyli w warsztatach rozwijających ich kreatywność oraz technikę planowania, wdrażania i realizowania innowacyjnych  pomysłów, potrzebnych do realizacji programów zainicjowanych przez CEO. Każda z grup (52 szkoły z całego kraju) miała okazję do podzielenia się doświadczeniami, pomysłami i inspiracjami dotyczącymi działań realizowanych w ramach tych projektów.    

                                                        

Miłym akcentem podsumowania tych wydarzeń było zajęcie przez zawierciańskie licealistki  I miejsca w konkursie medialnym CEO ogłoszonym w ramach OPPM – ów. Nagrodą był robot solarny. Uczennice zaznaczyły, że nagrodę zawdzięczają również mediom, które nagłaśniały ich działalność. Poprzez medialną publikację docierały z informacjami do społeczności miasta, powiatu i województwa, zachęcając również wszystkich uczniów do wzięcia udziału w takich programach. 

II Liceum Ogólnokształcące im. H. Malczewskiej, które niedawno obchodziło swoje 120-lecie działalności edukacyjnej, to najlepsza szkoła w powiecie zawierciańskim w rankingu Perspektyw. Znajduje to swoje potwierdzenie między innymi w osiągnięciu przez grupę projektową zaszczytnego miejsca wśród najlepszych projektów w kraju.

 

Uczennice z Malczewskiej przekazują podziękowania wszystkim zaangażowanym w projekt o Marszałkowskiej: mediom, władzom miasta Zawiercia, Prezydentowi Miasta Zawiercie Witoldowi Grimowi za objęcie Honorowym Patronatem projektu, lokalnym organizacjom, szczególnie prezesowi Centrum Inicjatyw Lokalnych Pawłowi Abuckiemu, sponsorom, społecznikom oraz dyrekcji szkoły, która nigdy nie zwątpiła w ich działania.