Czytasz: Pan młody zatrzymany tuż po ślubie

Pan młody zatrzymany tuż po ślubie

Najpierw obrączka, potem kajdanki?

Mężczyzna, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Za niezapłacone grzywny, sąd zdecydował o osadzeniu go na okres 70 dni. Poszukiwany zatrzymany został tuż po złożeniu... przysięgi małżeńskiej w urzędzie stanu cywilnego.

Do zatrzymania 26-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, doszło w sobotnie popołudnie. Dzielnicowi z IV komisariatu ustalili, że poszukiwany mężczyzna w tym dniu będzie brał ślub w zabrzańskim urzędzie stanu cywilnego.

Poszukiwany ukrywał się od wielu lat, gdyż za wcześniejsze konflikty z prawem miał do zapłacenia grzywny. Poszukiwany był aż do trzech spraw z roku 2009, 2012 i 2013.

Tuż po złożeniu przysięgi małżeńskiej został zatrzymany przez policjantów z II komisariatu. Decyzją sądu kara grzywny została zamieniona na 70 dni pozbawienia wolności. Gdy dowiedziała się o tym rodzina zatrzymanego, jeszcze w trakcie trwania czynności z zatrzymanym, wpłaciła grzwynę w wysokości 2,2 tys. złotych.

Po wykonaniu czynności z zatrzymanym i dopełnieniu formalności dotyczących opłacenia nałożonej grzywny, zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna został zwolniony.

Czytaj więcej