Czytasz: Zatrzymano sprawców napadu na bank

Zatrzymano sprawców napadu na bank

Jeden z nich w trakcie ucieczki ranił funkcjonariusza z broni hukowej.

Sprawcy napadu na bank w Rudzie Śląskiej zostali zatrzymani przez śląskich policjantów. Jeden z nich w trakcie ucieczki ranił funkcjonariusza z broni hukowej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Drugi sam zgłosił się na policję. Czynności w sprawie trwają. Zatrzymanym za napad na bank grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z rudzkiej "piątki" zatrzymali 32-letniego sprawcę napadu na placówkę bankową. Do zdarzenie doszło wczoraj koło godziny 16.00 w rudzkiej dzielnicy Halemba. Zamaskowany mężczyzna wspólnie z kolegą sterroryzowali pracowników banku przedmiotem przypominającym broń i zażądali wydania gotówki.

W wyniku podjętych czynności tuż po zdarzeniu został zatrzymany jeden ze sprawców napadu. W trakcie próby ucieczki mężczyzna oddał do jednego z policjantów strzały z broni hukowej, raniąc go. Na szczęście życie i zdrowie policjanta nie jest już zagrożone. Opuścił on już szpital. Kilka godzin później drugi ze sprawców, 21-letni mężczyzna, sam zgłosił się na policję. W chwili obecnej trwają czynności procesowe z zatrzymanymi mężczyznami. Zatrzymanym za napad na bank grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: slaskapolicja.gov

Czytaj więcej