Czytasz: Zastrzyk przeciwko rakowi? Stawia miasto!

Zastrzyk przeciwko rakowi? Stawia miasto!

Warto skorzystać! Czeladź ufundowała nastolatkom darmowe szczepienie przeciw wirusowi powodującemu raka szyjki macicy.

Akcja jeszcze się nie rozpoczęła, ale już teraz czeladzkie władze miasta zachęcają do wypełnienia karty szczepień. Mowa o bezpłatnych szczepionkach przeciw HPV. Ten wirus (brodawczak ludzki) powoduje raka szyjki macicy.

Kto będzie mógł zostać zaszczepiony? - Dziewczynki urodzone w 2006 roku - informuje czeladzki magistrat. Zaznacza, że akcja dotyczy nastolatek zamieszkałych w Czeladzi, a lada chwila rozpoczną się spotkania tematyczne dotyczące jej zasad. Na pierwsze z takich spotkań urzędnicy zapraszają już w najbliższą środę, o godz. 17, do czeladzkiej Kopalni Kultury. - To bardzo ważne dla państwa i waszych dzieci, abyście wzięli udział w tym spotkaniu! - apelują organizatorzy akcji.

Podkreślają, że szczepienia dotyczą osób nieletnich, dlatego do ich wykonania niezbędna jest zgoda rodziców bądź opiekunów prawnych 12-letnich dziewcząt. Konieczna jest także zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Karty zgód przekazywane są aktualnie do czeladzkich szkół. Czasu na zastanowienie jest jednak niewiele. Wypełnione dokumenty będą przyjmowane przez miasto w dniu spotkania, czyli 14 marca. - Warto się zaszczepić i być zdrowym - apelują w czeladzkim magistracie. Przypominają, że szczepienia finansowane są z budżetu miasta.

Czytaj więcej