Czytasz: Zasadzą żonkile, bo pamiętają o chorych

Zasadzą żonkile, bo pamiętają o chorych

Hospicjum św. Franciszka po raz czwarty włącza się w akcję Pola Nadziei.

Pola Nadziei to ogólnopolska akcja, która zachęca do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Wielu chorych pozostaje samotnych w czterech ścianach swoich domów. Dzięki akcji zarówno instytucje, jak i osoby prywatne mogą wspomóc najbardziej potrzebujących. Z roku na rok coraz więcej hospicjów decyduje się na dołączenie do Pól Nadziei. Hospicjum św. Franciszka już po raz czwarty uczestniczy w tym przedsięwzięciu.

Będą sadzić żonkile na rynku

Katowickie Hospicjum obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Podjęli też współpracę z Archidiecezjalnym Domem Hospicyjnym bł. Jana Pawła II.  Oba hospicja postanowiły połączyć siły, by wspólnie promować idee opieki hospicynej.

Przez najbliższe miesiące oba Hospicja będą sadzić żonkile, a także prowadzić warsztaty i zbiórki w szkołach.

16 października na katowickim Rynku, odbędzie się oficjalne otwarcie katowickich Pól Nadziei.

W najbliższy poniedziałek przedstawiciele Hospicjów, wolontariusze, uczniowie ze szkół zaangażowanych w akcje, a także przedstawiciele władz miasta będą wspólnie sadzić żonkile na jednej z rabat na placu Kwiatowym. Żonkile zakwitną na wiosnę.

Wiosną pomaszerują i pobiesiadują

W programie akcji znalazły się też inne wydarzenia. W maju odbędzie się „Żółty Marsz Nadziei”, czyli przemarsz przez ulicę 3 Maja korowodu uczniów, wolontariuszy i przedstawicieli władz miasta wraz z orkiestrą komendy miejskiej policji w Katowicach.


Gala wolontariatu to wydarzenie podsumowujące część działań w szkołach, występy artystyczne, rozstrzygnięcia konkursów. A Piknik rodzinny ma być wydarzeniem kulturalno-sportowym i okazją do wspólnej zabawy podczas występów artystów, warsztatów i kwest. To wydarzenie będzie miało miejsce na przełomie maja i czerwca.

Czytaj więcej