Silesion.PL

serwis informacyjny

Zarząd Transportu Metropolitalnego łączy dzielnice, tym razem w Mikołowie

Już w najbliższą sobotę, ZTM na wniosek Urzędu Miasta w Mikołowie i mieszkańców, wprowadza zmiany w kursowaniu linii 620. Dodatkowe połączenia zyskają pasażerowie korzystający z przystanków Mikołów Starostwo i Mikołów Hubera.

Dwie linie okrężne – więcej możliwości

Aktualnie okrężna linia 620 kursuje z i do mikołowskiego dworca w dwóch wariantach, raz przez dzielnice Mokre, Paniowy i Śmiłowice, a raz ze Śmiłowic, przez Paniowy i Mokre. Do ZTM wpływały jednak prośby mieszkańców o włączenie do obsługi tej linii przystanków Mikołów Starostwo i Mikołów Hubera. Dlatego od 9 grudnia, czyli od najbliższej soboty, linia 620 zostanie podzielona na dwie linie okrężne: 620 kursującą z przystanku Mikołów Dworzec przez dzielnice Mokre, Paniowy, Śmiłowice, i z powrotem do mikołowskiego dworca oraz 520, która realizować będzie kursy w odwrotnej kolejności: z dworca, przez Śmiłowice, Paniowy i Mokre, aż do centrum Mikołowa. Taka zmiana ułatwi pasażerom podróżowanie przez rozróżnienie tras, które realizować będą obie linie. Ponadto 520 i 620 obsługiwać będą przystanki Mikołów Starostwo i Mikołów Hubera oraz przejeżdżać będą przez ulice Miarki, Fabryczną, Żwirki i Wigury. Obie linie będą kursować w dni robocze. Siedem kursów wykonywać będzie linia 520, a dziesięć linia 620.

Więcej połączeń dla uczniów

Przy okazji wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu linii 620, ZTM uruchamia także dwa dodatkowe kursy linii szkolnych. Linia Sz2 w relacji Urbanowice Pogodna Szkoła – Wygorzele Zimowa jeździć będzie dodatkowo o 11:49. Autobusy Sz3, którymi podróżować można pomiędzy przystankami Urbanowice Pogodna Szkoła – Urbanowice Przejazd, kursować będą także o 11:52.

Rozkłady jazdy oraz szczegółowe opisy zmian można znaleźć na stronie rj.metropoliaztm.pl. Całą dobę, siedem dni w tygodniu, pomocą w zaplanowaniu podróży służą również konsultanci bezpłatnej infolinii działającej pod numerem: 800 16 30 30.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024