Czytasz: Zapraszamy na zajęcia dla dzieci Little Bit Academy

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci Little Bit Academy

Celem zajęć C0DE.DES1GN#GAME jest zwiększenie twórczego udziału w nowych technologiach.

Uczniowie będą potrafili tworzyć samodzielnie proste strony internetowe oraz własne gry. Będą lepiej radzić sobie z rozwiązywaniem problemów oraz z logicznym myśleniem. Zwrócą uwagę na to, jak wykonane są profesjonalne projekty stron i gier oraz ile pracy trzeba w nie włożyć. Nauczą się jak współpracować w grupie oraz jak komunikować swoje potrzeby, ale przede wszystkim będą mieli szansę wprowadzać swoje pomysły w życie. 

Jak wyglądają takie zajęcia można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/littlebitacademy/videos/ 2254113568165722/ 

Na zajęciach C0DE.DES1GN.GAME uczniowie nauczą się:

  • Podstaw programowania, które zawiera w sobie nie tylko umiejętność posługiwania się określonym językiem komputerowym, ale również uczy logicznego myślenia i kreatywnego poszukiwania rozwiązań. Do nauki programowania wykorzystujemy takie narzędzia jak Tynker, Code Studio, Atom, Construct 3.
  • Tworzenia zachwycającej grafiki komputerowej np.  jak stworzyć identyfikację wizualną swoich projektów, jak tworzyć grafikę do aplikacji interaktywnych oraz gier komputerowych. 

Tworząc własny team, dzieląc się rolami i zadaniami, grupa tworzy własną grę i stronę internetową. Projekty mają charakter prospołeczny, dotyczą takich wyzwań jak np. smog, nietolerancja, traktowanie zwierząt. 

Podejście mentorów do ucznia to relacja partnerska, co skutkuje lepszą komunikacją i mocno dowartościowuje samoocenę uczniów. Posługujemy się językiem polskim i angielskim. Wykorzystujemy oprogramowanie po angielsku.


Zajęcia trwają dwa semestry, od października do czerwca.
Wiek: grupy od 8 do 15 lat. 
Raz w tygodniu 90 min (w niektórych przypadkach zajęcia mogą się przedłużyć, jeżeli grupa uzna, że powinna dokończyć aktualne zadanie)
Miesięczny koszt: 160 PLN/os.
Miejsce: WST w Katowicach, ul. Rolna 43 (Brynów) 
Terminy: Poniedziałek 17.00, Środa 17.00 
Ilość miejsc ograniczona.

Więcej na: 
www.littlebitacademy.pl 
https://www.facebook.com/littlebitacademy/