Silesion.PL

serwis informacyjny

Zapowiedź 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet: mistrz u wicelidera

Mistrz Polski u wicelidera – to z pewnością największe wydarzenie ósmej kolejki rozgrywek w Lidze Siatkówki Kobiet. Ale ciekawych meczów w ten weekend będzie więcej.

Spotkanie Developresu SkyRes Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź wybija się spośród wszystkich meczów tej serii spotkań. Rzeszowianki jeszcze niedawno były jednym z dwóch niepokonanych do tej pory zespołów, a z kolei ŁKS Commercecon to drużyna, która broni mistrzowskiego tytułu. Dziś łodzianki plasują się na trzecim miejscu, tuż za Developresem, ale tracą do rzeszowianek sześć punktów. Dla mistrzyń Polski może być to kluczowe starcie, jeśli myślą o miejscu w czołowej dwójce przed fazą play-off.

Łódzki zespół od blisko miesiąca nie przegrał, nie tracąc ani jednego punktu w czterech kolejnych starciach. Rzeszowianki z kolei do tej pory poniosły jedną porażkę, przegrywając niespełna dwa tygodnie temu we własnej hali z Grupą Azoty Chemikiem Police. W rzeszowskim zespole podstawową zawodniczką jest Zuzanna Efimienko-Młotkowska, która w tym roku w barwach ŁKS Commercecon zdobywała mistrzowski tytuł. Dla niej mecz przeciwko niedawnym koleżankom z pewnością będzie wyjątkowy.

– Ciężko nam jest, bo musimy trenować i grać co kilka dni, co powoduje, że czasem problemy fizyczne dają znać o sobie. Ale na szczęście na razie dajemy radę – mówiła po ostatnim starciu w Pucharze CEV Katarzyna Zaroślińska-Król. Atakująca rzeszowskiej drużyny wykonała w tym meczu aż 67 ataków!

Na pewno świetna będzie też publiczność, bo w Rzeszowie kibice chętnie chodzą na żeńską siatkówkę. Zresztą nie tylko w Rzeszowie, bo wystarczy wspomnieć, że na ostatnim spotkaniu Grupy Azoty Chemika Police w Szczecinie w Pucharze CEV było ponad cztery tysiące. Z kolei za drużyną ŁKS jeździ spora grupa zakochanych w drużynie fanów, więc atmosfera na Podpromiu będzie na pewno fantastyczna. A do tego obie drużyny mają za sobą dobre występy w europejskich pucharach – ŁKS Commercecon wygrał oba spotkania Ligi Mistrzyń, a rzeszowianki w Pucharze CEV pokonały drużynę z francuskiej Miluzy.

Gdzie jeszcze może być ciekawie? Na pewno w niedzielę w Łodzi, gdzie wicemistrzynie Polski z Grota Budowlanych, aktualnie czwarte w tabeli, podejmą mającą spore ambicje drużynę DPD Legionovii Legionowo. Stal Bielsko-Biała, która z ośmiu meczów przegrała tylko trzy i w sobotę spróbuje sprawić sensację w Policach. Ciekawie zapowiada się też widowisko w Bydgoszczy, gdzie Bank Pocztowy Pałac podejmie E.LECLERC Radomkę Radom. Radomski zespół, który aspirował do miana przynajmniej mocnego środka tabeli, fatalnie zaczął sezon, ale w ostatniej kolejce wreszcie odniósł zwycięstwo. Trener Adam Grabowski i jego zespół mają nadzieję, że w Radomiu szybko wszystko wróci na dobre tory.

Jeden mecz ósmej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, starcie #Volley Wrocław z Eneą PTPS Piła, został przełożony na 20 grudnia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author