Czytasz: Zaplanuj długi weekend z Kolejami Śląskimi

Zaplanuj długi weekend z Kolejami Śląskimi

Chcesz wyrwać się z domu, zobaczyć ciekawe miejsce i miło spędzić nadchodzący weekend? Z pomocą przychodzi regionalny przewoźnik.

Wycieczka pociągiem w góry czy za granicę? Wskocz do niebieskiego wagonu, który zabierze cię w wymarzone miejsce.

Twoja ostrawska historia

Żelazo, ogień, powietrze, woda… Takie połączenie po raz kolejny czeka na osoby odwiedzające Zamek Śląski w Ostrawie. W weekend 12-13 sierpnia w zamku będzie gwarnie i wesoło. Nadchodzi międzynarodowe sympozjum pt. „KOWALSKIE SONATY 2017”. Aby tam dotrzeć, wystarczy kupić bilet na pociąg do Ostrawy, korzystając z oferty „Tanie podróżowanie do Czech”. Sprawdź szczegóły.  

Lepsza komunikacja możliwa jest dzięki współpracy Kolei Śląskich z Czeskimi. Ostrawa to niejedyny kierunek, jaki mogą obrać śląscy turyści.

Praga w weekend

Nie interesuje cię Ostrawa? To może Praga. Już za ok. 164 zł dwie osoby mogą pociągami do Pragi i z powrotem. Jak to zrobić?

Weekend w Pradze - Koleje Śląskie

Kup dwa bilety SilesiaWeekend Kolei Śląskich za 54,40 zł, wsiądź do pociągu Kolei Śląskich, który dojeżdża do czeskiej stacji Bohumin. Tam kup bilet przewoźnika České dráhy pod nazwą: Skupinová víkendová jízdenka (Grupowy weekendowy bilet) za jedyne 679 Kč. Następnie przesiądź się w Bohuminie na pociąg Kolei Czeskich i wyrusz w podróż do Pragi.

Zarówno bilet Skupinová víkendová jízdenka Kolei Czeskich, jak i bilet SilesiaWeekend Kolei Śląskich upoważniają także do powrotu – kolejno np. do Bohumina i np. do Katowic.

Z Katowic  do Zakopanego

Już po raz trzeci będzie można odwiedzić polskie góry. Tym razem pociąg Giewont wyruszy 12 i 15 sierpnia. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji gościć na pokładzie naszych pociągów specjalnych do stolicy polskich Tatr, będzie to ostatnia okazja w tym sezonie wakacyjnym.

Wcześniejsza rezerwacja została już zakończona. Jednak na wszystkich, którym nie udało się dostać biletu, czekają wejściówki „ostatniej szansy” tańsze o 10 złotych.  Zakup biletu w jedną stronę nie zapewnia miejsca w pociągu powrotnym. Na każdy kurs konieczny jest zakup oddzielnego biletu.

  źródło: http://kolejeslaskie.com

Czytaj więcej