Czytasz: Zamykają nitkę w centrum Sosnowca. Będzie horror drogowy?

Zamykają nitkę w centrum Sosnowca. Będzie horror drogowy?

Od czwartku przez centrum stolicy Zagłębia przejedziemy już tylko jedną nitką. - Utrudnienia będą duże – zaznaczają urzędnicy.

9 listopada drogowcy zamkną odcinek ulicy 3 Maja w samym centrum miasta. Konkretnie rzecz ujmując; w kierunku Środuli i Zagórza. Oznacza to, że ruch w obu kierunkach będzie się odbywał jezdnią w kierunku Starego Sosnowca.

Z Małachowskiego pojedziemy w kierunku Środuli

Na wysokości popularnych „plastrów miodu” firma Eurovia – wykonawca remontu - wykona przejazd przez torowisko tramwajowe, kierując ruch w stronę Środuli nitką przed dworcem kolejowym. Kierowcy wrócą na drugą stronę na wysokości budynku Urzędu Miejskiego (czyli dawnego szpitala nr 2). - W czasie prac będzie możliwy wyjazd z ul. Małachowskiego w kierunku Środuli. Nie będzie za to możliwości wjazdu i wyjazdu z ulicy bp. Śmigielskiego na ul. 3 Maja – zaznacza Rafał Łysy, rzecznik prasowy magistratu w Sosnowcu.

Wiadukt przy Plejadzie niebawem będzie przejezdny

Organizacja ruchu zmieni się również na odcinku od ul. Narutowicza do wiaduktu w ciągu ulicy Blachnickiego. Na tym odcinku prace zbliżają się ku końcowi i już niedługo kierowcy pojadą tym odcinkiem bez utrudnień. - Najprawdopodobniej 10 listopada przywrócony do ruchu zostanie przejazd pod wiaduktem prowadzącym do CH Plejada - to pozwoli na swobodny przejazd kierowców jadących w stronę Zagórza i Dąbrowy Górniczej – mówi sosnowiecki rzecznik.

Gdzie pojawi się zakaz ruchu?

Utrudnienia pojawią się także na łącznicach. Przez 5 dni nie będzie możliwości wjazdu z ulicy 3 Maja na rondo prowadzące w kierunku CH Plejada oraz w kierunku ul. Zaruskiego. Zakaz ruchu będzie dotyczyć również zjazdu z ul. Blachnickiego na 3 Maja w kierunku Dąbrowy Górniczej oraz wjazdu dla kierowców podróżujących od strony Dąbrowy Górniczej zarówno w kierunku ul. Blachnickiego, jak i ul. Prusa.

CZYTAJ TAKŻE: KOMUNIKACYJNE ZAWIROWNIE W CENTRUM

Zamknięta nitka to kolejny etap dużego remontu jezdni, który trwa w Sosnowcu od kilku miesięcy. Firma Eurovia, która zwyciężyła w przetargu na wykonawstwo remontu, zaczęła go od fragmentów ul. 3 Maja na wysokości parku Sieleckiego. Teraz budowlańcy przenieśli się już do ścisłego centrum miasta.

Czytaj więcej