Czytasz: Zamkną bibliotekę na UE?

Zamkną bibliotekę na UE?

Trwa dyskusja związana z relokacją księgozbiorów Biblioteki Wydziałowej Uniwersytetu Ekonomicznego.

Wśród studentów Uniwersytetu Ekonomicznego od kilkunastu dni panuje wielkie poruszenie związane z propozycją relokacji Bibliotek Wydziałowych UE do Biblioteki Głównej (CINiBA).

Do tej pory studenci UE mogli korzystać z biblioteki znajdującej się w budynku CNTI na terenie kampusu uczelni. Jednak ma to ulec zmianie. Studenci nie pozostali na to obojętni. Większość jest zdegustowana tym pomysłem. Argumentują, że biblioteka w budynku CNTI była dla nich dużym udogodnieniem – właśnie z tych księgozbiorów częściej korzystali studenci UE.

Mogłem w tym miejscu spędzić czas w ciszy, poczytać książkę i skorzystać z komputera. Nie zawsze noszę laptopa na uczelnię – mówi jeden ze studentów.  

30 listopada przedstawiciele Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uczestniczyli w obradach Rady Bibliotecznej, podczas której przedstawili zastrzeżenia studentów.

Jest to trochę zabawne, żeby likwidować bibliotekę w budynku, który od początku był do tego przeznaczony – mówi studentka drugiego roku dziennikarstwa.

Wcześniej podczas obrad Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego JM Rektor Robert Tomanek zapewnił, że jeżeli środowisko akademickie w dalszym ciągu będzie mieć wątpliwości w tej sprawie, to zaproponowane rozwiązanie nie zostanie wprowadzone.

Czytaj więcej