Czytasz: Zamiast windy schody, na czas

Zamiast windy schody, na czas

Fani biegania spotkali się dziś na zawodach, ale nie w parku czy w lesie, a w wieżowców, a w zasadzie dwóch.

Ponad setka biegaczy stanęła na mecie przed schodami. W niedzielę odbył się Węglokoks Cup Bieg Dwóch Wież. Startowali jeden za drugim w odstępach co minutę. Młodsi, starsi, ale wszyscy z jednym celem - osiągnąć szczyty dwóch wież Węglokoksu. To, jak mówią organizatorzy, wyjątkowy bieg, bo tutaj odległość mierzona jest w kondygnacjach i stopniach, a nie kilometrach. Do pokonania były najpierw - 392 a 30 minut później - 432 stopnie. O tym, kto wygra w końcowej klasyfikacji, decyduje suma czasów z dwóch biegów.

Około 20 pań i 80 panów stanęło w szranki. Poza standardowymi kategoriami wiekowymi, była jedna specjalna dla pracowników Węglokoksu. Próżno szukać tu amatorów, większość z uczestników ma na swoim koncie maratony i dzisiejszy występ traktuje jako początek sezonu.

Kolejnymi edycjami biegu po schodach w ramach Pucharu Polski będzie 20 maja bieg na najwyższy budynek Wrocławia, czyli Sky Tower, 26 listopada bieg na najwyższy budynek w Katowicach, czyli Altus Cup. Natomiast w finale Pucharu Polski, który odbędzie się w budynku Węglokoksu w połowie grudnia, będą uczestniczyć zawodnicy, którzy wezmą udział we wszystkich biegach.

Czytaj więcej