Czytasz: Radny Sosnowca zaszczeka pod stołem?

Radny Sosnowca zaszczeka pod stołem?

Było gimnazjum, zaraz zacznie działać nowe liceum. O jego uruchomienie prezydent Sosnowca założył się z radnym.

Choć z fasady nie znikł jeszcze baner z napisem gimnazjum, wiadomo już, że w budynku przy ul. Klagi 9a w Sosnowcu-Zagórzu swoje podwoje otworzy zaraz liceum ogólnokształcące. To alternatywa, inaczej – jak podkreślał podczas czwartkowej konferencji prasowej prezydent Arkadiusz Chęciński – budynek stałby pusty. - I niszczał, a szkoda – podkreślał sosnowiecki włodarz.

Prezydencki zakład o liceum

Sprawa do niedawna nie była jednak taka pewna. W momencie, gdy większość samorządów szkoły raczej zamyka (z oszczędności lub musu wywołanego reformą edukacji minister Zalewskiej), uruchomienie zupełnie nowego liceum, niektórym wydawało się wręcz niemożliwe. - Założyliśmy się o to z jednym z radnych – przyznaje prezydent Chęciński. Nie chce na razie zdradzać nazwiska, zdradza jednak o co był ten zakład. - Przegrany ma wejść pod stół i zaszczekać – mówi Chęciński. I z uśmiechem dodaje, że da znać o terminie rozstrzygnięcia zakładu.

CZYTAJ TAKŻE: Języki i strefa relaksu

W nowym ogólniaku od najbliższego poniedziałku naukę rozpoczną dwie klasy. Profile są wyjątkowe. - Największym zainteresowaniem cieszyła się klasa artystyczno-medialna z elementami edukacji teatralnej – mówi Ewelina Stasik, dyrektor IX LO w Sosnowcu. Umowę współpracy w tej kwestii szkoła podpisała już z sosnowiecką Wyższą Szkołą Humanitas. W jej ramach licealiści i studenci będą m.in. organizowali wspólne konferencje naukowe. - Będzie to pierwsza nasza klasa akademicka – podkreślał prof. Michał Kaczmarczyk, rektor Humanitas.

Uczniowie nowego liceum do wyboru będą mieli cztery języki obce: angielski, niemiecki, francuski lub hiszpański. Uczniowe podczas przerw odpoczną w strefie... relaksu.

Czytaj więcej