Czytasz: Zakaz handlu w niedziele? Zobacz wyjątki

Zakaz handlu w niedziele? Zobacz wyjątki

Nie martwcie się, Polak potrafi. W ustawie o #zakazhandlu w niedziele są 32 wyjątki!

Ustawa o zakazie handlu weszła w życie. Budzi ogromne kontrowersje, ale od 1 marca stanie się faktem.

Jeśli myślicie, że wszystkie sklepy będą zamknięte, nie martwcie się, ustawa jest dziurawa jak szwajcarski ser, a kto mądrze wykorzysta luki w prawie, z pewnością zarobi niezłe pieniądze. 

Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) przedstawiła niedawno na grafice zaprojektowany przez Sejm system 32 wyjątków od ustawy. Przypomina istny labirynt. Zresztą, sami zobaczcie.

 

Co to oznacza? Że z  głodu nie umrzemy. Bułki kupimy na stacji benzynowej, ciuchy na dworcu PKP, a jak właściciel supermarketu współwłasność w tysięcznym procencie na kasjerki przeniesie to i wszyscy zgodnie będą mogli handlować. 

Do tego apteki, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, sklepy na dworcach, lotniskach, w szpitalach i więzieniach oraz festyny i jarmarki i placówki pocztowe. O kutrach nie wspominając. No i... do Czech blisko.

 Zakaz handlu w niedziele wejdzie w życie w marcu 2018 r.

Sklepy będą mogły być otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca. W 2019 r. handlową niedzielą będzie ostatnia w miesiącu. A od 2020 r. sklepy będą zamknięte w każdą niedzielę.

Czytaj: Niedziele handlowe 2018 roku

Ze wspomnianymi wyjątkami. Wszystkie placówki handlowe zaś otwarte będą w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą Niedzielę Wielkanocną oraz ostatnią niedzielę przypadającą w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Czytaj więcej