Silesion.PL

serwis informacyjny

Zagrali pod czujnym okiem olimpijczyka. Wczoraj na Jantorze odbył się turniej Czerkawski CUP 2023

Zagrali pod czujnym okiem olimpijczyka Mariusza Czerkawskiego. 19 marca na Jantorze odbyl sie turniej Czerkawski CUP 2023

Zagrali pod czujnym okiem olimpijczyka Mariusza Czerkawskiego. 19 marca na Jantorze odbyl sie turniej Czerkawski CUP 2023

Uderzenia krążka hokejowego i ostrych krawędzi łyżew. Na katowickim lodowisku „Jantor” 19 marca rozegrano ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na Lodzie – Czerkawski Cup 2023. Na tafli obiektu MOSiR rywalizowało aż 200 uzdolnionych młodych sportowców z 10 drużyn. Wybitny polski hokeista dopingował najmłodszych, pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

– Katowice mogą się pochwalić jedną z największych baz lodowych w Polsce – miasto dysponuje czterema pełnowymiarowymi lodowiskami – Jantorem I, Jantorem II, Spodkiem i sezonowymi Murckami. Niezmiernie cieszy, że na dwóch lodowiskach Jantor i Jantor II hokej na lodzie trenuje około 600 osób. Blisko połowa z nich to podopieczni Naprzodu Janów, którzy w tegorocznej edycji turnieju zdobyli wysoką trzecią lokatę – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dziewiąta edycja ogólnopolskich rozgrywek dla dzieci w wieku 10 lat i mniej odbyła się 19 marca w obiekcie katowickiego MOSiR-u – lodowisku „Jantor”. Zwyciężyła drużyna MOSM Tychy, srebro powędrowało do zespołu AH Cracovia Canpack Kraków, a na trzecim miejscu uplasował się KS Katowice Naprzód Janów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Milan Fuks z MOSM Tychy, najlepszym strzelcem Bartłomiej Kapica z MKS Cracovia Kraków, a bramkarzem Kacper Wróblewski z Naprzodu Janów.

– Było jak zawsze wyśmienicie, towarzyszyło nam mnóstwo emocji. Dzieciaki są bardzo zadowolone – oczywiście jedne mniej, inne bardziej, bo ktoś musiał wygrać, a ktoś przegrać. Ale ogólnie wszyscy wyjeżdżają z uśmiechami, wspomnieniami, z doświadczeniem. Hokej na południu Polski jest bardzo żywy i tętniący. A to zawsze cieszy, jak jesteśmy w stanie zorganizować coś na tak fajnym obiekcie, w fajnej atmosferze – mówi Mariusz Czerkawski, wybitny Polski hokeista.

Dziewięć z dziesięciu grających drużyn wyłoniono w trzech turniejach kwalifikacyjnych. Gospodarzem spotkania był KS Katowice Naprzód Janów, który dostał dziką kartę dzięki zwycięstwu w ósmej edycji zawodów rok temu – Czerkawski Cup 2022 w Nowym Targu.

Rozgrywki od lat pomagają organizować inni znani hokeiści. Wśród nich znaleźli się Wojciech Tkacz, Andrzej Tkacz i Darek Garbocz.

– Zależało nam na tym, żeby stworzyć coś dla młodej grupy hokeistów, żeby mogli się przecierać, zdobywać doświadczenie. Żeby przyświecał im cel szacunku do sportu i gry fair play. Ten turniej dla najmłodszych zawsze jest bliski naszemu sercu – mówi Mariusz Czerkawski.

Pod okiem mistrza

Wybitny polski hokeista czujnie przyglądał się poczynaniom najmłodszych. Sam w latach 1991-2006 grał w polskiej reprezentacji, a w 1992 r. wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Albertville. W światowej sławy lidze hokejowej NHL spędził 12 sezonów. Jest pierwszym Polakiem, który wystąpił w prestiżowym Meczu Gwiazd NHL.

– Dzieciaki często proszą mnie o zdjęcia, autografy. Często jest tak, że jak zacznę dawać autografy to później cała drużyna przybiega – a to z rękawicą, a to z kijem, a to z łyżwą, kaskiem. Także to później jest niekończąca się historia, ale zawsze przyjemna. My też zawsze rozdajemy zdjęcia z moim podpisem, autografy z meczu NHL, książki i inne nagrody. Po turniejach staramy się także zrobić zdjęcia z drużynami, żeby dzieciaki miały pamiątkę – mówi Mariusz Czerkawski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024