Czytasz: Zagrają po śląsku w Wiatraku

Zagrają po śląsku w Wiatraku

Zespół NeuOberschlesien ruszył w trasę promującą nowy album studyjny „3”. Zagra też w sercu Śląska! Mamy bilet!

Słynny zespół Oberschlesien powstał dziewięć lat temu. W tym roku drogi Michała Stawińskiego i Marcela Różanki się rozeszły. Ten pierwszy zabrał ze sobą starych muzyków i dodał do nazwy zespołu „neu”. Ten drugi skompletował nową grupę, ale został przy starej nazwie.

Po śląsku i o Śląsku

Neuoberschlesien nagrali płytę. Album jest różnorodny, z wyraźnymi elektronicznymi inspiracjami, ale niepozbawiony charakterystycznego dla Oberów rockowego pazura. Teksty piosenek, napisane przez Michała Stawińskiego, są już nie tylko po śląsku i o Śląsku, dotykają poważnych tematów, a także prozaicznych spraw. Tym samym, po dotychczasowych sukcesach poprzednich płyt, w tym wydawnictwa koncertowego z orkiestrą symfoniczną, powstałego przy współpracy z Adamem Sztabą, zespół otwiera nowy rozdział swojej twórczości.

Koncert premierowy odbył się 320 metrów pod ziemią, w zabrzańskiej Kopalni Guido. Teraz, grupa wraca do Zabrza. 15 grudnia o godz. 19 w CK Wiatrak zabrzmią mocne gitary i charakterystyczny wokal Michała Stawińskiego!

Rozkład jazdy:

18.00 – świąteczne spotkanie z spotkanie z Fan Clubem NeuOberschlesien 

wyłącznie dla osób zarejestrowanych w Fan Clubie NeuOberschlesien

19.00 – otwarcie bram

19.30 – Transgresja, Kolbyskray

20.40 - NeuOberschlesien

Płytę promuje singiel "Mam dość":

NeuOberschlesien występuje w składzie - Michał Stawiński, Łukasz Sztaba, Adam Jurczyński, Wojtek Jasielski, Filip Oczkowski, Tomasz Andrzejewski.

Bilety w cenie 45 zł.

Mamy podwójny bilet!

Mamy jedną podwójną wejściówkę na koncert. Napiszcie na k.glowacka@silesion.pl, dlaczego chcecie ją dostać. Na odpowiedzi czekamy dziś do końca dnia. Nie zapomnijcie się podpisać.

Czytaj więcej