Czytasz: Zagrają na plaży... w piłkę ręczną

Zagrają na plaży... w piłkę ręczną

W Mysłowicach odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w piłce ręcznej plażowej!

W najbliższy weekend - 26 i 27 maja na boiskach do plażówki na Słupnej zostaną rozegrane FutureNet Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w piłce ręcznej plażowej.

Do Mysłowic zjadą się juniorskie zespoły z całej Polski. Wśród kobiet będą to m.in. zawodniczki MKS Sambor Tczew, UKS Handball 28 Wrocław oraz aktualne mistrzynie Polski - KPR Ruch Chorzów. Z męskich teamów będziemy mogli oglądać aktualnych mistrzów Polski - BHT AutoForum Petra Płock oraz medalistów MUKS "Siódemka" Mysłowice i SPRP Damy Radę Inowrocław.

Męską część turnieju podzielono na dwie czterozespołowe grupy:

Natomiast żeńską część podzielono na trzy czterozespołowe grupy:

Piłka ręczna plażowa, dla większości ludzi brzmi obco. Ta stosunkowo młoda dyscyplina narodziła się dopiero w 1992 roku na plaży we włoskim Ponza. Początkowo miała być połączeniem sportu i zabawy, jednak szybko dostrzeżono jej potencjał i już dwa lata później Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) stworzyła pierwszą oficjalną wersję przepisów.

W handball na plaży gra się w drużynach 4 osobowych, rozgrywając 2 połowy po 10 minut. Zawodnicy zdobywają bramki, jednak niektóre, jak np. z obrotu o 360 stopni, liczą się podwójnie.

Gościem specjalnym imprezy będzie lekkoatletka - medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy w sztafecie 4x400m - Justyna Święty z trenerem Aleksandrem Matusińskim.

Organizatorem jest klub MUKS "Siódemka" Mysłowice, na co dzień występujący w II lidze piłki ręcznej mężczyzn.