Czytasz: Zagrają, bo chcą pomóc Mai

Zagrają, bo chcą pomóc Mai

Koncerty w Łaźni łańcuszkowej i kiermasz rękodzieła. Wszystko dla Mai Grabowskiej.

Maja jest z Sosnowca, ma 23 i wiele marzeń. Chce napisać książkę, zostać instruktorem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, aby móc pomagać osobom, które usiadły na wózek. Chce wrócić do świata dźwięków i do śpiewania. Wreszcie, zabrać przyjaciółkę nad morze, a mamę w góry. Plany i marzenia Mai na razie pokrzyżowała bardzo poważna choroba. Dziewczyna porusza się na wózku i choruje na toczeń rumieniowaty układowy, kłębuszkowe zapalenie nerek, padaczkę, niedoczynność tarczycy, obustronny niedosłuch, krótkowzroczność, astygmatyzm, zaburzenia lękowo–depresyjne, hipoglikemię reaktywną, łuszczycę i atopowe zapalenie skóry.

Znajomi ruszyli z pomocą

Tak Maja mówi o swojej chorobie:

"Diagnoza tocznia ostała postawiona w 2013 roku, kiedy trafiłam na nefrologię z podejrzeniem postępującej niewydolności nerek. Pierwsze objawy choroby pojawiły się w wieku około 12 lat. Toczeń wywrócił moje życie do góry nogami."

Sytuacja finansowa jest trudna, a Maja potrzebuje środków na podstawowe wydatki. Potrzebuje także nowego wózka i aparatu słuchowego. Szuka mieszkania w oczekiwaniu na lokal, który ma być jej przyznany przez MOPS.

Koncerty, kiermasz i przekąski

Z pomocą ruszyli znajomi, którzy organizują koncert. W zabrzańskiej Łaźni łańcuszkowej wystapią Agnieszka Gabryś, zespół Mów, Nicolle Byma, Aleksandra Stryj, Praise Trio, Negev, Early Bird, Ewa Biegas oraz Chór Gospel Z Miłości.

Odbędzie się też kiermasz rękodzieła, a na uczestników wydarzenia będą czekać przekąski, ciasta, wino i kawa. Miejsce, w którym odbędzie się koncert, też jest warte uwagi. Zabrzańska łaźnia (ul. Wolności 410) została wybudowana w 1890 roku i była pierwszym tego typu obiektem na Górnym Śląsku.

Koncert odbędzie się we wtorek o godz. 18. Bilety kosztują 10 i 20 złotych, a cały dochód zostanie przekazany na pomoc Mai Grabowskiej, która jest podopieczną Fundacji "Potrafię Pomóc" na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi.

Czytaj więcej