Silesion.PL

serwis informacyjny

Zagłębie Lubin z nową murawą

Po zakończeniu obecnego sezonu PKO BP Ekstraklasy Klub rozpocznie wymianę murawy na Stadionie Zagłębia. Będzie to pierwsza z planowanych w najbliższym czasie inwestycji, która zostanie wdrożona dzięki zgromadzonym w ubiegłym roku, rekordowym środkom finansowym.

Pierwszy mecz na Stadionie Zagłębia został rozegrany 14 marca 2009 roku. Od tego momentu minęło więc już 12 lat. W tym czasie dokładaliśmy wszelkich starań, aby murawa obiektu, na którym swoje mecze domowe rozgrywa zespół KGHM Zagłębia Lubin, była jak najlepiej przygotowana do każdego spotkania. Boisko w Lubinie niemal zawsze znajdowało się w krajowej czołówce, a ponadto dwukrotnie zajęło pierwsze miejsce w corocznym rankingu muraw Ekstraklasy, w którym swoje głosy oddawali piłkarze.

Wydaje mi się, że obecna murawa na Stadionie Zagłębia jest najstarszą spośród wszystkich obecnych w PKO Ekstraklasie, bo jest na naszym obiekcie od lipca 2011 roku. W tym czasie dwukrotnie została wybrana na najlepszą murawę w lidze. Wymieniamy nawierzchnię głównie ze względu na fakt, iż z wiekiem pojawia się na niej coraz więcej chorób i niepożądanych odmian traw. Przez te wszystkie lata murawa bardzo dobrze się spisywała i byliśmy z niej zadowoleni, jednak nadszedł czas na jej wymianę. Murawa leżała ponad 10 lat, dlatego po takim okresie wymieniamy nie tylko darń, ale także 10 centymetrów ziemi, w której murawa się ukorzenia. Grunt również podlega wymianie po to, aby nowa trawa nie chorowała na starym podłożu. Cały proces potrwa około trzech tygodni i planujemy go rozpocząć zaraz po ostatnim meczu w tym sezonie Piotr Dziurman, kierownik Działu Technicznego.

Nadszedł jednak czas na całkowitą wymianę nawierzchni, co będzie pierwszą tego typu inwestycją w trakcie dwunastoletniej działalności lubińskiego Stadionu.

Nareszcie startujemy z programem inwestycyjnym zaplanowanym na ten rok. Na początek wymiana murawy, a następnie poczynimy inwestycje w sprzęt do fizjoterapii. Za chwilę też pojawią się tory motoryczne, a pod koniec 2021 początek naszej największej inwestycji. Szczegóły podamy w drugiej połowie roku – powiedział Artur Jankowski Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Oprócz wspomnianej wymiany murawy boiska, która będzie początkiem całego procesu inwestycyjnego, Zagłębie Lubin S.A. planuje także kolejne, duże działania w zakresie rozbudowy infrastruktury, o których będziemy informować w najbliższym czasie. Warto wspomnieć również o tym, iż Klub obecnie realizuje także projekt rozwoju fizjoterapii, zarówno jeżeli chodzi o pierwszą drużynę, jak i Akademię. Zakup nowych urządzeń oraz niezbędnego sprzętu zwiększy skuteczność działań fizjoterapeutycznych i znacznie przyczyni się do podniesienia jakości świadczonych usług w tym zakresie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024