Czytasz: Uwaga! Zaczepia dzieci i chce je podwieźć do domu

Uwaga! Zaczepia dzieci i chce je podwieźć do domu

Rodzice ostrzegają się na Facebooku. Nauczyciele w stanie gotowości. Policja monitoruje.

Do niepokojących wydarzeń dochodzi w Jaworznie. W okolicy podstawówek pojawia się mężczyzna, który zaczepia dzieci i pyta ich o adres zamieszkania. 

"Zawiozę cię do domu" 

Do pierwszego incydentu doszło w piątek (20 października). Mężczyzna zaczepił dzieci, które wracały do domu. Chciał poznać ich adres i proponował "podwózkę". Maluchy o zajściu poinformowały rodziców, opiekunowie dyrekcję szkoły. O wszystkim dowiedział się również miejski wydział edukacji.

Jak wynika z naszych ustaleń, nie jest to odosobniony przypadek. Zdarzenie powtórzyło się jeszcze dwa razy, w innych placówkach. 

Obcy mężczyzna oferował przejażdżkę dzieciom wracającym z zajęć.

Ostrzegają o zagrożeniu

Irena Wojtanowicz-Stadler, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM, informuje nas, że do dyrektorów jaworznickich szkół wysłano dwa e-mejle opsujące zdarzenia.

- Wiadomość ma dotrzeć do rodziców, nauczyciele oraz pracownicy placówek będą postawieni w stan gotowości. Wszystkie niepokojące przypadki powinny zostać zgłoszone na policję - kometuje
Wojtanowicz-Stadler.

Obecnie najważniejsza jest reakcja. Każda podejrzana sytuacja jest warta uwagi. Pracownicy szkół mają zachowywać szczególną czujność.

Sprawdziliśmy, czy o zdarzeniu została powiadomiona policja. - Nie dostaliśmy oficjalnego zgłoszenia, jednak funkcjonariusze monitorują sytuację - komentuje nadkomisarz Tomasz Obarski, rzecznik prasowy jaworznickiej policji.

Czytaj więcej