Czytasz: Zachwycony wicepremier Gowin w Katowicach

Zachwycony wicepremier Gowin w Katowicach

01:07
„Pięknie. Jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy z ministerstwa” - wicepremier nie kryje zachwytu.

Minister Jarosław Gowin uroczyście otworzył dziś nowy Wydział Radia i Telewizji. Wicepremier przyznaje, że choć budowa dofinansowana została w dużej części z budżetu państwa, to jednak nie za jego kadencji. Środki przeznaczono w 2013 roku. Wtedy był ministrem, ale sprawiedliwości i to w rządzie Donalda Tuska.

- Pięknie. Jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy z ministerstwa - mówi Jarosław Gowin - To atrakcja estetyczna nie tylko Katowic i Śląska, ale całej Polski - dodaje

Krystyna Doktorowicz opowiada o swoim ulubionym miejscu nowej siedziby wydziału

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - nazywany często katowicką filmówką lub katowicką szkołą filmową - powstał w 1978 r. Wśród dotychczasowych wykładowców wymienić można Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Stuhra, Filipa Bajona, Magdalenę Piekorz oraz Macieja Pieprzycę.

- Prawdopodobnie jest to jedyna taka budowla na świecie. Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego – powiedziała dziekan Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dr hab. prof. UŚ Krystyna Doktorowicz.

Czytaj więcej