Czytasz: Kolarze pojadą, kierowcy postoją?

Kolarze pojadą, kierowcy postoją?

Sprawdź, co zmieni się dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Zabrzu 1 sierpnia!

Już we wtorek 1 sierpnia, w Zabrzu, w godzinach popołudniowych, pojawi się czołówka europejskich kolarzy. To dla miasta debiut - Tour de Pologne przejedzie przez nie bowiem po raz pierwszy, w dodatku to tu, przy stadionie Górnika Zabrze, skończy się czwarty etap zmagań. W związku z wyścigiem zostanie zmieniona organizacja ruchu, w celu zabezpieczenia jego trasy i przygotowania miejsca dla stanowisk telewizyjnych. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą uzbroić się w cierpliwość i sprawdzić zmiany, które zostaną wprowadzone na czas trwania wyścigu.

Zmiana w organizacji ruchu na czas trwania Tour de Pologne w Zabrzu

Od godz. 5.00 we wtorek 1 sierpnia do późnych godzin nocnych (do ok. 23:00) całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów zostaną ulice:
- ul. Roosevelta od ronda przy granicy z Gliwicami do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej od ul. Piłsudskiego do ul. Gen. de Gaulle’a;
- węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty.
- ul. Gen. de Gaulle’a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków;
- odcięte od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen. de Gaulle’a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice Śląskiej (od ul. Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen. de Gaulle’a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;
- ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku). W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, na odcinku od ul. Różańskiego do skrzyżowania z ul. Chłopską.

Na całej trasie wyścigu zabroniony będzie postój pojazdów (na jezdni i na chodniku).

>> UTRUDNIENIA NA DTŚ, A REMONT DOPIERO W SIERPNIU <<

Drogowa Trasa Średnicowa będzie dostępna dla ruchu w obydwu kierunkach, jednak bez możliwości zjazdu i wjazdu na rondo Sybiraków oraz bez możliwości zjazdu i wjazdu przez węzeł Roosevelta.

Do godziny 17.00 utrzymany zostanie ruch kołowy na ul. Winklera (wyłącznie w kierunku ronda) z wjazdem na DTŚ w kierunku Katowic i wyjazdem z ronda do ul. Matejki (w kierunku ul. 3 Maja).

Ul. Legnicka i ul. Makoszowska będą całkowicie wyłączone z ruchu od godz. 17.00. Dopuszczenie tych ulic do ruchu nastąpi po przejechaniu wyścigu, tj. około godziny 19.00 (odcięte od ruchu będą również drogi krzyżujące się z w/w ulicami).

Od około godz. 17:00 do około 19:00 zamknięty dla ruchu pojazdów będzie wjazd z ul. 3-go Maja w ul. Makoszowską. Utrzymany zostanie ruch w obydwu kierunkach na ul. Gen. de Gaulle’a od Goethego do Roosevelta oraz w obydwu kierunkach na ul. Roosevelta od Gen. de Gaulle’a do ul. 3 Maja.

Wszystkie rejony skrzyżowań drogowych na trasie wyścigu objęte zostaną patrolami służb mundurowych (policja, straż miejska).

Zmiany na Tour de Pologne w komunikacji miejskiej

Zmiany przebiegu tras autobusów w granicach Zabrza w dniu 1 sierpnia 2017 r. w związku z organizacją 74. Tour de Pologne

Linia 23 – kierunek  Katowice od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego, Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą  Roosevelta, 3 Maja
i powrót na stałą trasę na Paderewskiego.
             Linia 23 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa: Ruda Śląska, Zabrze Paderewskiego, następnie trasą zastępczą  3 Maja, Roosevelta        i Gen. de Gaulle’a i dalej po stałej trasie do Goethego.

Linia 32 – kierunek Gliwice Łabędy od 5:00 do 23:00
Trasa:  Zabrze Goethego następnie trasa zastępcza  Gen. de Gaulle’a , Wolności, Knurowska  do granic z Gliwicami.
Linia 32 – kierunek  Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa zastępcza od granicy z Gliwicami – Knurowska,  Wolności ,Gen.  de Gaulle’a                     i do Goethego

Linia 199 – kierunek   Kochłowice od 5:00 do 23:00
              Trasa: Zabrze Goethego,  Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą  Roosevelta i 3 Maja dalej po stałej trasie  do Kochłowic.
              Linia 199 - kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa:  Kochłowice, Zabrze Sikorskiego, 3 Maja, następnie trasą zastępczą  Roosevelta  i dalej Gen. De Gaulle’a  po stałej trasie do Goethego.

Linia 720 – kierunek  Zabrze Goethego (przez Zabrze Szpital) od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego, 3 Maja,  następnie trasą zastępczą   Roosevelta, Gen.  de Gaulle’a , Wolności  i  dalej Trocera po stałej trasie do Goethego.
Linia 720 – kierunek  Zabrze Goethego (przez Plac Teatralny) od 5:00 do 23:00
Trasa:  Zabrze Goethego,  Plac Teatralny  dalej po stałej trasie do  Zabrze Trocera, następnie trasą zastępczą  Wolności, Gen. de  Gaulle’a,  Roosevelta,  3 Maja do  Goethego.

Linia 47 – kierunek  Szczygłowice od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego ,  Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą  Roosevelta,  3 Maja,
i dalej stałą trasą (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
Linia 47 –  kierunek  Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i Gen. De Gaulle’a,  dalej po stałej trasie do Goethego (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).

Linia 47 – kierunek  Szczygłowice od 17:00 do 19:00
Trasa: Zabrze Goethego,  Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą  Roosevelta,  3 Maja, Paderewskiego –  do granicy z Rudą Śląską (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
Linia 47 –  kierunek  Zabrze Goethego od 17:00 do 19:00
Trasa zastępcza  od granicy z Rudą Śląską, Paderewskiego,  3 Maja,  Roosevelta i  Gen. De Gaulle’a, dalej po stałej trasie do Goethego (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).

Linia 111 – kierunek  Makoszowy Oświęcimska od 5:00 do 23:00
Trasa: po stałej trasie Helenka ELZAB do Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą   Roosevelta, 3 Maja i dalej po stałej trasie do Makoszowy Oświęcimska
Linia 111 – kierunek   Helenka  Elzab od 5:00 do 23:00
Trasa: po stałej trasie do 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle’a po stałej trasie do  Helenka ELZAB.

Linia 111 – kierunek  Makoszowy Oświęcimska  od 17:00 do 19:00
Trasa: po stałej trasie Helenka ELZAB do Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja, Paderewskiego do Kończyce Beskidzka (koniec trasy!)
Linia 111 – kierunek   Helenka  Elzab od 17:00 do 19:00
Od przystanku początkowego Makoszowy Oświęcimska do przystanku Kończyce Beskidzka linia nie kursuje!
Trasa: od Kończyce  Beskidzka, Paderewskiego, następnie trasą zastępczą 3 Maja, Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle’a po stałej trasie do  Helenka ELZAB.

Trasa Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co będzie miało wpływ na zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej na liniach obsługujących Zabrze.

TOUR DE POLOGNE 2017 TRASA - 4. ETAP (01.08.2017 – WTOREK) ZAWIERCIE – ZABRZE – 238 KM

Po wymagającym, ale stosunkowo krótkim etapie Jaworzno - Szczyrk (161 km), na kolarzy czeka prawdziwy sprawdzian wytrzymałościowy: najdłuższy etap tegorocznej 74. edycji Tour de Pologne. 1 sierpnia wyścig startuje z Zawiercia, po drodze lotne premie w Olkuszu, Jastrzębiu-Zdroju i Rybniku. W Zabrzu, które zadebiutuje na tegorocznym Tour de Pologne jako miasto-gospodarz etapu, do pokonania będą aż trzy rundy. Tego dnia kolarze przejadą w sumie 232 kilometry.

Start - Zawiercie:  Start tradycyjnie odbędzie się na ulicy Leśnej, na wysokości Miejskiego Ośrodka Kultury. Kolarze pojadą w kierunku Urzędu Miejskiego, a dalej ulicami: Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki i Piłsudskiego, by ponownie wjechać w ulicę Leśną. Dalej wyścig przejedzie ulicą Paderewskiego w kierunku Ogrodzieńca.

Meta - Zabrze: Kolarze mają wjechać do Zabrza od strony Makoszów. Pętla przebiegać będzie ul. de Gaulle’a, Roosevelta i DTŚ. Zawodnicy w Zabrzu przed przyjazdem na metę będą mieli do pokonania trzy pętle o długości 6 kilometrów. Meta zostanie zlokalizowana przy stadionie piłkarskim Górnika Zabrze.

Tour de Pologne 2017:

Tour de Pologne 2017 trasa - 1. etap (29.07.2017 – sobota) Kraków – Kraków – 137 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 2. etap (30.07.2017 – niedziela) Tarnowskie Góry – Katowice – 142 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 3. etap (31.07.2017 – poniedziałek) Jaworzno – Szczyrk – 161 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 4. etap (01.08.2017 – wtorek) Zawiercie – Zabrze – 238 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 5. etap (02.08.2017 – środa) Olimp Nagawczyna – Rzeszów – 130 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 6. etap (03.08.2017 – czwartek) Wieliczka – Zakopane – 199 km

Tour de Pologne 2017 trasa - 7. etap (04.08.2017 – piątek) Bukowina Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska – 132 km

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje