Czytasz: Właściciel zlikwidowanej plantacji sam zgłosił się na policję

Właściciel zlikwidowanej plantacji sam zgłosił się na policję

Do odkrycia plantacji konopi indyjskich doszło w mieszkaniu w zabrzańskiej dzielnicy Helenka.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z zabrzańskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Mundurowi, oprócz 41 krzaków zakazanej rośliny, zabezpieczyli również gotowy susz marihuany, z którego można było przygotować ponad 2 tys. działek dilerskich tego narkotyku. Do odkrycia plantacji konopi indyjskich doszło w mieszkaniu w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. Do policjantów zadzwonił mężczyzna, który kupił mieszkanie podczas licytacji komorniczej.

Po załatwieniu wszystkich formalności, nowy właściciel otrzymał klucze do mieszkania. Niestety, kiedy przyjechał do zakupionego lokalu, klucze nie pasowały. Poprosił wtedy policjantów o obecność podczas rozwiercania zamków. Kiedy drzwi mieszkania zostały otwarte okazało się, że w lokalu ustawiony jest namiot z uprawą konopi indyjskich. Plantacja wyposażona była w specjalny sprzęt oświetleniowy i grzewczy.

Na miejsce wezwana została grupa dochodzeniowo-śledcza, która z technikiem kryminalistyki przeprowadziła oględziny. Śledczy zabezpieczyli 41 krzewów konopi, z których wyprodukować można prawie tysiąc działek dilerskich narkotyku, a także gotowy susz roślinny, pozwalający na sporządzenie ponad 2 tys. porcji marihuany. Plantacja została zlikwidowana, a zebrane narkotyki zabezpieczono. Kryminalni prowadzili działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania właściciela plantacji. O zlikwidowanej plantacji zostały poinformowane również media za pośrednictwem strony internetowej zabrzańskiej komendy.

35-letni mężczyzna w jednej ze stacji usłyszał komunikat o zlikwidowanej plantacji i postanowił sam zgłosić się na policję, zanim mundurowi zapukaliby do jego drzwi. W trakcie czynności podejrzany częściowo przyznał się do winy. Na czas trwania postępowania prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Za uprawę, a także posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat więzienia.