Czytasz: Potrąceni rowerzysta i motocyklista

Potrąceni rowerzysta i motocyklista

Dwa wypadki w Zabrzu.

Potrącenie w Zabrzu na Rymera

Do pierwszego zdarzenia doszło na ulicy Rymera. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letni rowerzysta jechał chodnikiem od ulicy Wolności w kierunku DTŚ, a 53-letni kierujący renault megane wyjeżdżając z posesji i włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Na miejscu czynności prowadzili policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyczny. Kierujący pojazdami zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że byli trzeźwi. Rowerzysta z urazem żeber i z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Potrącenie w Zabrzu na Składowej

Do drugiego zdarzenia doszło na ulicy Składowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym scania z naczepą nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zdarzenia z kierującym motorem kawasaki. 27-letni motocyklista z urazem ręki został hospitalizowany. 25-letni kierujący ciężarówką jaki i kierujący jednośladem byli trzeźwi.

Policjanci apelują

Zabrzańscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dobre warunki atmosferyczne sprawiają, że na drogach coraz częściej spotyka się kierujących jednośladami.

- Pamiętajmy że motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy w czasie zdarzeń drogowych odnoszą najpoważniejsze obrażenia. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze szanując innych uczestników ruchu, przestrzegając przepisów i dbając o kulturę jazdy - apelują policjanci.