Czytasz: Zabrze: odpowiedzą za napaść na policjantów

Zabrze: odpowiedzą za napaść na policjantów

Trzej mężczyźni zatrzymani za czynną napaść na interweniujących policjantów. Grozi im 10 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Srebrnej. Pilnujący porządku ratownik wodny zwrócił uwagę jednemu z mężczyzn, który skakał do wody w miejscu do tego nieprzeznaczonym i niewłaściwie się zachowywał. 23-letni mężczyzna tak się tym zdenerwował, że uderzył ratownika i groził mu. Obsługa basenu powiadomiła o zdarzeniu policję.

Przybyły na miejsce patrol podszedł do sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej ratownika i kierowania wobec niego gróźb karalnych. Mężczyzna leżał na ręczniku w towarzystwie swoich znajomych. Nie zamierzał jednak dać się wylegitymować mundurowym, ani odejść z nimi od swoich kompanów i agresywnie reagował na wezwania policjantów do zachowywania się zgodnego z prawem.

Wywiązała się szarpanina, w trakcie której mężczyzna uderzył jednego z policjantów. Dwaj inni mężczyźni w wieku 27 i 36 lat przyłączyli się do agresora i również naruszyli nietykalność cielesną mundurowych. Wszyscy grozili policjantom w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętych czynności służbowych.

Na miejsce przybyło wsparcie, a trzej agresywni mężczyźni zostali zatrzymani. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. W sprawie zabezpieczono nagranie oraz przesłuchano wielu świadków. Jak się okazało, mężczyzna, który zaatakował ratownika wodnego był już wcześniej karany za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Zatrzymani w sprawie mężczyźni to mieszkańcy Zabrza. Jeszcze dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za to co zrobili grozi im 10 lat więzienia.

źródło: http://zabrze.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej