Czytasz: Kolejne remonty na DTŚ? Podobno

Kolejne remonty na DTŚ? Podobno

Zabrzański i świętochłowicki odcinek DTŚ zostanie wyremontowany? Podobno tak.

Latem na zabrzańskim i świętochłowickim odcinku DTŚ odbyć się ma kompleksowy remont zepsutej nawierzchni. Oznacza to, że droga ma przestać falować, a dziury zostaną załatane.

Remont falującej DTŚ na zabrzańskim odcinku rozpocząć się ma 2 sierpnia. Podobno prace potrwają kilka tygodni i będą wiązać się z utrudnieniami. Podobno, bo Kazimierz Ladziński, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu telefonów nie odbiera, a w jego sekretariacie słyszymy, że wszelkich informacji na temat drogi udziela wyłącznie rzecznik Drogowej Trasy Średnicowej.

- My wybudowaliśmy trasę, ale przekazaliśmy ją pod zarząd właściwym terytorialnie gminom - mówi Danuta Żak, rzecznik prasowy spółki DTŚ SA.

Oznacza to, że za udzielenie informacji na temat remontu zabrzańskiego odcinak odpowiedzialny jest właśnie tutejszy Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej. Żak oczywiście zobowiązała się pomóc i zdobyć informacje o planach remontowych, ale dopiero na czwartek.

Remont świętochłowickiego odcinka jeszcze w tym roku

Latem kompleksowo remontowany będzie także świętochłowicki odcinek DTŚ. Planowane prace prowadzone mają być na odcinku od ul. Bytomskiej do granicy z Chorzowem. Na dwukilometrowym odcinku wymieniona zostanie jezdnia oraz naprawione zostaną wszystkie nierówności.

- Potrzebne jest tu morze asfaltu do wylania - mówi naczelnik kancelarii prezydenta Urzędu Miasta w Świętochłowicach Adam Myszor.

Świętochłowicki odcinek DTŚ jest jednym z najstarszych, na jego remont miasto otrzymało ponad 1,8 mln złotych dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Jeszcze do dziś trwa procedura przetargowa związana z remontem. Całkowity koszt prac wyniesie ponad 4 mln zł. Nie jest jednak jeszcze znany termin rozpoczęcia i zakończenia prac oraz zakres utrudnień dla kierowców. Pewne jednak jest, że roboty rozpoczną się w tym roku.

Czytaj więcej