Czytasz: Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Dzięki reakcji świadka, policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

Po południu dyżurny piekarskiej komendy przyjął wczoraj zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego pojazdem. Patrol drogówki natychmiast udał się we wskazane miejsce, gdzie świadek przedstawił okoliczności zdarzenia. Mundurowi namierzyli nietrzeźwego mężczyznę.

Jak się okazało, zgłaszająca interwencję wiedziała, że mężczyzna zakupił butelkę wódki w sklepie monopolowym, a następnie po wypiciu kilku łyków próbował odjechać pojazdem.

Kobieta widząc, że mężczyzna ma problemy z ruszeniem autem, po zgaśnięciu silnika, zabrała mu kluczyki od samochodu, dzwoniąc jednocześnie do dyżurnego piekarskiej jednostki. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 69-latka. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna podczas rozpytania potwierdził przebieg wydarzeń opisany przez świadka, dodając, że już wcześniej wypił 100 ml wódki, po czym wsiadł za kierownicę swojego pojazdu.

Jednocześnie mieszkaniec Piekar oświadczył, że po wyjściu z samochodu chciał kontynuować dalszą jazdę, dlatego szedł do domu po zapasowe kluczyki.

Dzięki bezkompromisowej postawie mieszkanki Piekar udało się wyeliminować z ruchu drogowego amatora jazdy na „podwójnym gazie”. 

źródło: http://slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej