Czytasz: Zabójstwo w parku Kościuszki w Katowicach: Rysopis podejrzanego

Zabójstwo w parku Kościuszki w Katowicach: Rysopis podejrzanego

Zabójstwo w parku Kościuszki w Katowicach: Policja stworzyła rysopis mężczyzny, który może mieć związek z zabójstwem w parku Kościuszki.

Zabójstwo w parku Kościuszki - rysopis podejrzanego

Mężczyzna w wieku około 30 lat, szczupły, ciemne włosy, wzrost 170-180 centymetrów, ubrany cały na ciemno, raczej niechlujnie.

Na podstawie zeznań świadków policja stworzyła rysopis osoby, która feralnego dnia przebywała w parku, w okolicy, w której znaleziono ciało 62-latki - powiedziała nam Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji.

Funkcjonariusze przesłuchali do tej pory ponad 20 osób. Z ich zeznań wynika, że mężczyzna był w parku w środę i zachowywał się podejrzanie. Policja przygotowuje na podstawie zeznań portret pamięciowy. 

Zabójstwo w parku Kościuszki - apel policji

Nadal aktualny jest apel policji do osób, które mogłyby przekazać istotne informacje na temat zdarzenia w parku. 

 - Apelujemy o kontakt nie tylko do tych, którzy tego dnia byli w parku. Także w innych dniach i mogli zauważyć kogoś, kto zachowywał się nietypowo, był agresywny, zaczepiał ludzi - mówi Aleksandra Nowara. 

Wyniki sekcji zwłok zleconej przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach potwierdziały, że kobieta zginęła po tym, jak sprawca podciął jej gardło. 

Zwłoki kobiety znalazł w środę około godziny 13 przypadkowy przechodzień. Ofiarą okazała się 62-letnia mieszkanka Katowic, która wyszła na spacer z psem. Przy ciele ofiary znaleziono telefon komórkowy oraz klucze od domu, co wskazuje na to, że  motywem zabójstwa nie był rabunek. Ze wstępnych informacji wynika, że kobieta nie miała wrogów, którzy groziliby jej śmiercią. 

Park odwiedza sporo katowiczan. To doskonałe miejsce do spacerów i uprawiania sportu. Po wczorajszym zdarzeniu odwiedzający czują strach. Parking nie jest monitorowany. Policja zwiększyła liczbę patroli w tym miejscu. 

 

Czytaj więcej