Czytasz: 18-latek pokazał jak zabił [FILM Z WIZJI LOKALNEJ]

18-latek pokazał jak zabił [FILM Z WIZJI LOKALNEJ]

Policja ujawnia szczegóły zbrodni w Lesie Murckowskim.

Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o zabójstwo 38-letniego mieszkańca Bytomia. Zwłoki mężczyzny odnaleziono 1 listopada w Lesie Murckowskim w Katowicach. Początkowo wszystko wskazywało na to, że mężczyzna mógł zginać z rąk osób, z którymi prowadził nielegalne interesy. Śledczy ustali jednak, że motywem zbrodni był rabunek.

Morderstwo w Lesie Murckowskim: zabójca 38-latka z Bytomia zatrzymany


Przypomnijmy: 1 listopada około godz. 13 dyżurny katowickiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu w kompleksie leśnym, przy ulicy Szarych Szeregów ciała mężczyzny.

Zabójstwo w Lesie Murckowskim: sprawa nie była prosta

Od początku policjanci podejrzewali, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie. Sprawa nie była prosta, bowiem początkowo nie była znana tożsamość ofiary. W czwartek wieczorem sprawę przejęli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Już następnego dnia śledczy ustalili, że odnalezione zwłoki, to ciało 38-letniego mieszkańca Bytomia. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna został zamordowany. Śledczy przyjęli kilka hipotez. Przypuszczali, że mężczyzna, który miał bogatą przeszłość kryminalną oraz był poszukiwany listem gończym, mógł zginąć z rąk osób, z którymi prowadził nielegalne interesy.

Wstępne wyniki sekcji zwłok zamordowanego w Lesie Murckowskim mężczyzny są szokujące!

Kryminalni dowiedzieli się, że jakiś czas temu mężczyzna zrealizował swoje marzenie i kupił sobie luksusowy samochód. Niedługo po tym, postanowił go sprzedać. Jak się jednak okazało, auto zniknęło. Policjanci szukając samochodu ustalili, że ktoś nim regularnie jeździ. Fakt, że auto pojawiało się w centrum Katowic, zarejestrował miejski monitoring. Śledczy sprawdzili miejsca, gdzie mogło się znajdować. Trop prowadził do parkingu jednej z katowickich galerii handlowych. Tam kryminalni wkroczyli do akcji i zatrzymali 18-letniego kierowcę pojazdu. Podejrzenia kryminalnych okazały się słuszne. Mężczyzna miał związek ze śmiercią 38-latka. Wszystko wskazuje na to, że zbrodni tej dokonał na tle rabunkowym.

Zabójstwo w Lesie Murckowskim: chciał pojeździć mercedesem

Chodziło o luksusowy samochód wart około 150 tys. złotych, który ofiara wystawiła na sprzedaż w jednym z portali aukcyjnych. Nastolatek umówił się z ofiarą pod pretekstem zakupu samochodu. Następnie zamordował mężczyznę, a chcąc zatrzeć ślady, próbował spalić ciało i porzucił je w lesie. Sekcja zwłok wykazała, że ofierze podcięto gardło oraz zadano kilka ran kłutych ostrym narzędziem.

Od śmierci 38-latka młody mężczyzna jeździł skradzionym samochodem. Podczas zatrzymania do auta wsiadali z nim nastoletni znajomi, których postanowił zabrać na przejażdżkę. Jego namierzenie zajęło kryminalnym kilka dni. Teraz stanie przed obliczem temidy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj więcej