Czytasz: Ruda Śląska: Zabójstwo w Kochłowicach. Nie żyje 62-latek

Ruda Śląska: Zabójstwo w Kochłowicach. Nie żyje 62-latek

Tragiczny finał libacji alkoholowej.

W minioną sobotę do dyżurnego rudzkiej policji dotarło zgłoszenie o śmierci 62-latka z Kochłowic. Informację przekazali sąsiedzi mężczyzny.

Policjanci i zespół pogotowia ratunkowego, którzy pojechali do wskazanego mieszkania, potwierdzili zgłoszenie. W jednym z mieszkań dzielnicy Kochłowice ujawnili zwłoki właściciela lokalu. Charakter i rodzaj obrażeń wskazywały, że mężczyzna stał się ofiarą zabójstwa. Na miejscu zdarzenia pracowała ekipa dochodzeniowa. Śledczy wykonali wszystkie niezbędne czynności, a prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok.

Kryminalni przesłuchali sąsiadów i mieszkańców okolicznych budynków, a zebrane informacje pozwoliły na szybkie zatrzymanie sprawcy.

Policjanci ustalili, że zmarły mężczyna pił alkohol wraz ze swoim późniejszym oprawcą. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu prokuratorskich zarzutów. Na dzisiejszym posiedzeniu rudzki sąd rozpatrzył wniosek o zastosowanie wobec 62-letniego mężczyzny aresztu tymczasowego. Śledczy nie informują, jak doszło do zabójstwa. Wiadomo jedynie, że 62-latek doznał ciężkich obrażeń ciała, które były przyczyną śmierci.

Podejrzany trafił do aresztu na okres trzech miesięcy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.