Czytasz: List gończy za podejrzanym o zabójstwo piłkarza GKS Katowice

List gończy za podejrzanym o zabójstwo piłkarza GKS Katowice

Śląscy policjanci poszukują Dariusza Nożownika, podejrzanego o zabicie 19-letniego Dominika, byłego piłkarza GKS-u Katowice.

35-letni mężczyzna ma już postawiony zarzut zabójstwa nastolatka oraz próby zabójstwa jego ojca. 

Prokuratura wydała za nim list gończy oraz podała do publicznej wiadomości nazwisko poszukiwanego i wyraziła zgodę na publikacje wizerunku Nożownika. Śledczy zarzucają mu zabicie nastolatka i usiłowanie zabójstwa jego ojca.

Dariusz Nożownik poszukiwany listem gończym
Dariusz Nożownik

Do tragedii doszło w sierpniu, w pobliżu dworca PKP w Katowicach. Pomiędzy dwoma grupami doszło do kłótni, która przerodziła się w bójkę. W jej trakcie 19-letni chłopak został zraniony ostrym narzędziem. Nastolatek zmarł po przewiezieniu do szpitala. Miał dwie rany kłute w okolicy klatki piersiowej.

W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach zarzuty usłyszało już czterech mężczyzn. Dwaj poszukiwani uczestnicy tragicznej bójki, po publikacjach ich wizerunków w mediach, sami zgłosili się do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Mężczyzna, który według śledztwa zadał śmiertelne ciosy, zniknął. Ma usłyszeć zarzuty udziału w bójce i zabójstwa Dominika oraz usiłowania zabójstwa jego ojca. Grozi mu za to dożywocie. Na razie prokuratura wydała za nim krajowy list gończy. Jeśli okaże się, że Nożownik przebywa za granicą, roześle za nim europejski nakaz aresztowania.

Czytaj więcej