Czytasz: Zabójstwo piłkarza GKS Katowice. Jest akt oskarżenia

Zabójstwo piłkarza GKS Katowice. Jest akt oskarżenia

Dariusza N. zatrzymano kilkanaście miesięcy po zbrodni. Ukrywał się w Katalonii.

- Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia wobec Dariusza N., podejrzanego o zabójstwo 19-letniego Dominika z Katowic - informuje Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka katowickiej prokuratury.

Do zabójstwa doszło w sierpniu 2016 r. podczas bójki w pobliżu dworca kolejowego w Katowicach. Według ustaleń śledztwa Dariusz N. śmiertelnie ugodził wtedy nożem 19-letniego Dominika, piłkarza GKS-u Katowice, a także jego ojca. Mężczyzna ukrywał się następnie przez kilkanaście miesięcy m.in. w Niemczech, Czechach i w Irlandii. Został zatrzymany w październiku ubiegłego roku w Katalonii, w styczniu tego roku został przetransportowany do Polski i usłyszał zarzuty. 

Dariusz N. został oskarżony o udział w bójce i zabójstwo oraz o udział w bójce i usiłowanie zabójstwa drugiego pokrzywdzonego. - Dowody zgromadzone w śledztwie zdaniem prokuratora wskazują, że oskarżony działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonych – zaznaczyła prokurator Zawada-Dybek.

Według prokuratury, bójka była przypadkowa, "typowo chuligańska", i nie ma ustaleń wskazujących, by miało to jakikolwiek związek z porachunkami pseudokibiców. Osoby biorące w nim udział były zarówno osobami atakującymi, jak i broniącymi się - informowali śledczy. Mężczyznie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.