Czytasz: Boją się zabójcy z Parku Kościuszki. Jest już zatrzymany?

Boją się zabójcy z Parku Kościuszki. Jest już zatrzymany?

Policja zatrzymała podejrzanego o napaści 28-latka. Czy to zabójca 62-latki?

Po dramatycznej zbrodni w Parku Kościuszki (przypomnijmy, mieszkankę Katowic znaleziono w Parku z podciętym gardłem), o grasującym zabójcy donoszą teraz mieszkańcy Wełnowca.

Strach słychać głównie podczas sąsiedzkich rozmów. Najpierw o niechlujnie ubranym mężczyźnie - podobnym do tego, którego rysopis po zabójstwie 62-latki w Parku Kościuszki, podała policja – informowali mieszkańcy Szopienic. W połowie listopada doszło tu do ataku na 47-letnią kobietę.

- Przechodziła ulicą Brynicy. Napastnik uderzył ją w głowę nieustalonym przedmiotem i uciekł z miejsca zdarzenia – potwierdzała kilka dni po zdarzeniu Aneta Orman, rzeczniczka prasowa policji w Katowicach. Zaznaczała jednak, że sprawa z Szopienic nie łączy się z zabójstwem w Parku Kościuszki.

Strażnicy miejscy mają sytuację na oku

Teraz o wałęsającym się po ulicach mężczyźnie donoszą mieszkańcy Wełnowca. Strach podsyca fakt, że - jak twierdzi dzielnica - o podejrzane osoby rozpytują ich strażnicy miejscy.

- To prawda, prowadzimy wspólne akcje z policją. W ich ramach strażnicy zostali wyczuleni m.in. na rysopis sprawcy zabójstwa w Parku Kościuszki – przyznaje Piotr Piętak, zastępca komendanta katowickiej straży miejskiej.

Zaraz wyjaśnia jednak, że patrole rozpytują katowiczan głównie o osoby bezdomne. - Robi się coraz chłodniej, więc grupują się po garażach. Chcemy uniknąć niebezpiecznych sytuacji – mówi Piętak.

28-latek podejrzany o napaści

Może okazać się jednak, że katowiczanie nie mają się już czego obawiać. Jak poinformowała we wtorek rano rzecznika katowickiej policji, mundurowi zatrzymali 28-letniego mężczyznę, bez stałego prawa pobytu – mówi rzecznika. Mężczyzna jest podejrzewany m.in. o napad na 47-latkę Szopienicach. Jak ustalili śledczy, 28-latek kilka dni przed tym zdarzeniem, ranił także kobietę przechodzącą chodnikiem w centrum miasta. - Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutów. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 2 miesiące – mówi Aneta Orman. Policja, ze względu na toczące się właśnie śledztwo prokuratorskie, nie mówi wprost czy zatrzymany 28-latek powiązany jest także z zabójstwem w Parku Kościuszki.

Czytaj więcej