Czytasz: Pseudokibice zablokowali DTŚ-kę

Pseudokibice zablokowali DTŚ-kę

200 zamaskowanych pseudokibiców zablokowało DTŚ w Katowicach i spaliło flagę jednego ze śląskich klubów. Interweniowała policja. Zobacz filmik!

Do głosu znowu doszli pseudokibice, ale tym razem nie na stadionie, a poza nim. Wczoraj centrum Katowic zablokowali pseudokibice Ruchu Chorzów. Stanęła ul. Chorzowska na wysokości centrum handlowego. Mężczyźni w kominiarkach wyszli z samochodów, spalili skradzioną w maju flagę klubu GKS Katowice i odpalili race. Całość zdarzenia, już od Gliwic monitorowali funkcjonariusze, jednak pseudokibiców spłoszyła najprawdopodobniej nie policja, a przejeżdżająca karetka pogotowia ratunkowego.

Zdjęcia z zajścia na DTŚ-ce (fot. Śląska Policja):

- O możliwości wystąpienia zakłóceń porządku publicznego poinformował nas patrol policji autostradowej. Kolumnę około 25 samochodów, która poruszała się z Gliwic w kierunku Katowic uważnie obserwowali i eskortowali policjanci, w drodze były już oddziały prewencji z Katowic - mówi sierżant sztabowy Magdalena Wiśniewska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
 

Zobacz materiał z policyjnych kamer (fot. Śląska Policja):

Jednak zanim policja zdążyła zainterweniować pseudokibice wysiedli ze swoich samochodów i zablokowali ulicę Chorzowską.

- Po chwili grupa rozbiegła się do swoich samochodów, spłoszona prawdopodobnie przejeżdżającą na sygnale karetką. Śledczy posiadali przy sobie sprzęt monitorujący i na bieżąco rejestrowali incydent. Dzięki temu dokładnie nagrali przebieg zajścia oraz jego uczestników. Teraz na podstawie zgromadzonego materiału będą identyfikować osoby biorące udział w procederze - dodaje sierż. sztab. Wiśniewska.

Sprawę bada teraz Komenda Miejska Policji w Katowicach.

Film z piątkowego zajścia zamieściła grupa "Ultras Niebiescy":

Czytaj więcej