Czytasz: Zablokowana A1 w kierunku Katowic

Zablokowana A1 w kierunku Katowic

Wypadek na A1 w Natolinie


Zablokowany jest ruch na autostradzie A1 w kierunku Katowic między węzłami Łódź Północ i Brzeziny. W nocy z poniedziałku na wtorek doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, w którym zginęła jedna osoba, a druga została ranna.

Jak poinformował PAP Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w okolicach miejscowości Natolin samochód ciężarowy uderzył w inny pojazd, stojący na pasie awaryjnym autostrady A1.

- W czasie zdarzenia kierowca stojącego pojazdu znajdował się na między naczepą a kabiną, prawdopodobnie usuwając usterkę. 38-letni mężczyzna został przygnieciony i poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala trafił kierujący drugim samochodem – wyjaśnił Kolasa.

We wtorek nad ranem policja zamknęła odcinek autostrady A1 w kierunku Katowic, pomiędzy węzłami Łódź Północ i Brzeziny. Zdaniem Kolasy utrudnienia mogą potrwać jeszcze ok. trzech godzin. Na miejscu pod nadzorem prokuratora trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Policja wyznaczyła objazdy przez Łódź.

Czytaj więcej