Czytasz: Zabił swoją babcię, ale nie pójdzie siedzieć. Jest niepoczytalny

Zabił swoją babcię, ale nie pójdzie siedzieć. Jest niepoczytalny

Sprawca zabójstwa najprawdopodobniej trafi do zamkniętego zakładu

Paweł D. jest niepoczytalny, nie będzie więc sądzony za zabójstwo swojej babci. Przypomnijmy: chodzi o sprawę z 30 października 2017 r., wówczas o poranku w Rudzie Śląskiej doszło do tragedii rodzinnej. 26-latek zamordował swoją 80-letnią babcię i ranił nożem swojego ojca i brata.

- Mężczyzna jest w pełni niepoczytalny - stwierdzili biegli psychiatrzy. Ich opinię otrzymała właśnie Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej. Paweł D. najprawdopodobniej zostanie umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Jak mówi Prokurator Rejonowy Maciej Szlęk, wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie środków zabezpieczających ma zostać skierowany niebawem do Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Taki miał plan!

Mężczyzna po zatrzymaniu przyznał policji, że miał plan zamordować całą rodzinę, jego matka uniknęła tragedii, bo kiedy Paweł D. sięgnął po nóż, tej nie było w domu.

To kolejna tragedia

Przypomnijmy również, że ojciec Pawła D. jest właścicielem firmy „Mard”. Spółka zarejestrowana jest przy ul. Sikorskiego 26, pod tym adresem w październiku doszło do tragedii. Spółka ojca Pawła D. znana jest w całej Rudzie Śląskie od momentu katastrofy w 2006 roku w kopalni Halemba.

Górnicy kopalni oraz pracownicy „Mard-u” pracowali wówczas przy ścianie wydobywczej przeznaczonej do likwidacji. Wydobywali sprzęt warty około 18 mln euro, w miejscu zagrożenia metanowego, o czym doskonale wiedziała dyrekcja. 21 listopada doszło tu wybuchu, który następnie zainicjował eksplozję pyłu węglowego. Zginęło 23 górników, w tym 15-stu pracowników „Mard-u”.

Czytaj więcej