Czytasz: Zabił instruktora strzelnicy. Dziś odwołanie od wyroku

Zabił instruktora strzelnicy. Dziś odwołanie od wyroku

Dziś odbyła się rozprawa odwoławcza w procesie Huberta Ch. Mężczyzna został skazany w pierwszej instancji na dożywocie za zabójstwo instruktora strzelnicy w Chorzowie.

Hubert Ch. usłyszał wyrok dożywotniego więzienia za zabicie instruktora na strzelnicy w Chorzowie. Do tragicznego zdarzenia doszło w 2014 roku. Wyrok zapadł przed rokiem, dziś Sąd Apelacyjny rozpoznał odwołanie od tego wyroku.

Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał karę w mocy, nieznacznie tylko zmieniając treść orzeczenia z I instancji. Sędzia podkreślił, że eliminacja oskarżonego ze społeczeństwa jest jedyną słuszną karą. Hubert Ch. nie był obecny na dzisiejszej rozprawie. Wcześniej mówił, że nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego zabił instruktora. 

Przypomnijmy. Do zabójstwa doszło pod koniec września 2014 roku. 25-letni wówczas Hubert Ch. przyszedł na strzelnicę i podobnie jak inni klienci korzystał z niej pod opieką instruktora. Gdy zostali sam na sam, skierował pistolet w jego stronę i otworzył ogień. Ofiara to były policjant i instruktor w Szkole Policji w Katowicach Waldemar Ż. Miał 46 lat.

Po zabiciu instruktora sprawca spakował kilka sztuk broni i amunicję do torby i chciał opuścić strzelnicę, powstrzymał go współwłaściciel obiektu, do którego też zaczął strzelać. Napastnik odpowiadał także za usiłowanie zabójstwa. Sprawcę obezwładniła wezwana na miejsce policja. Nie wiadomo, co napastnik miałby zrobić z bronią.

Obrońcy Huberta Ch. wnosili o umorzenie sprawy ze względu na stan zdrowia oskarżonego.

Sąd Okręgowy w Katowicach wymierzył Hubertowi Ch. karę dożywotniego więzienia. Sąd zastrzegł, że o warunkowe zwolnienie będzie mógł się on ubiegać najwcześniej po 30 latach.

Czytaj więcej