Czytasz: Zabierz apteczkę na wycieczkę

Zabierz apteczkę na wycieczkę

Co włożyć do wakacyjnej apteczki? Warto o tym pomyśleć dużo wcześniej przed wyjazdem. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

Czas urlopów, wolne od szkolnych obowiązków - a to sezon na całodzienną grę w piłkę, kąpiele w morzu, jazdę na rowerze i wyczekane wyjazdy na dłuższe rodzinne wyjazdy i wycieczki. Wśród mnóstwa rzeczy, które pakujemy  do walizek, nie wolno zapomnieć o jednej z najważniejszych – apteczce. Sprawdź co powinno się w niej znaleźć!


Ręcznik plażowy, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, ale i coś na chłodniejsze wieczory. Między innymi takie przedmioty wrzucamy do walizek przed wyjazdem rodzinne wakacje. Pośród tych wszystkich rzeczy nie należy jednak zapominać o apteczce, która powinna być obowiązkowym elementem całego bagażu. Co powinno się znaleźć w dobrze wyposażonej apteczce?

Coś na mniejsze i większe „ała”

Opatrunki to podstawowy element każdej apteczki. Także w tej wakacyjnej naszego dziecka, nie powinno zabraknąć plastrów różnych wielkości na skaleczenia. Producenci prześcigają się we wzorach plastrów dla dzieci. Na rynku znajdziemy też te wodoodporne, które szczególnie w wakacje mogą być niezwykle przydatne.

Do podręcznej apteczki powinno się też włożyć bandaże oraz nożyczki. W aptekach można też odszukać maści przyspieszające gojenie ran. Najważniejsze, żeby mała rana nie popsuła wakacji, a przede wszystkim dobrze się zagoiła.

Coś na komary

Ukąszenia owadów są zmorą wszystkich wyjazdów wakacyjnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do apteczki warto zatem włożyć maść na ukąszenia, która złagodzi odczucie swędzenia, albo reakcję alergiczną powstałą w jego skutek.

Coś na słońce

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. To dlatego kremy z filtrem są koniecznym elementem wakacyjnego bagażu. Do apteczki warto jednak dołożyć piankę chłodzącą na wypadek oparzeń i to nie tylko tych słonecznych.

Coś na kichanie

Alergia może skutecznie popsuć wakacje. Katar, kichanie, czy swędzenie oczu – te wszystkie objawy są niezwykle charakterystyczne wśród uczulonych. Jeśli nasze dziecko ma alergię, nie wolno nam zapominać o lekach łagodzących jej objawy. Przydatne może też być wapno z witaminą C.

Coś na przeziębienie

Niby lato, ale chłodne wieczory, zimna woda, albo klimatyzacja przyczynić się mogą do przeziębień u nas, jak i naszych dzieci. Warto przygotować się zatem na przyjście niepożądanej choroby i zabrać ze sobą nie tylko lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy, ale i tabletki na ból gardła. W apteczce przyda się również termometr.

Coś na biegunkę

Biegunka to kolejna z tych dolegliwości, będąca przyczyną wielu pokrzyżowanych planów wakacyjnych. Szczególnie istotnym jest zaopatrzenie się w leki przeciw biegunce wtedy, gdy wybieramy się na wakacje na południe naszego globu. Listek tabletek nic nie waży, a jak wiadomo przezorny zawsze ubezpieczony.

Coś na komfortową podróż

Wiele dzieci zmaga się z chorobą lokomocyjną, która sprawia, że podróż ciągnie się w nieskończoność, a dzieciak często opada z sił wtedy, gdy wakacje jeszcze się na dobre nie rozpoczęły. Nie można zatem zapomnieć o tabletkach na gorsze znoszenie podróży samochodem, autobusem, pociągiem, samolotem, czy statkiem. Leki na chorobę lokomocyjną są bowiem najczęściej potrzebne już na samym początku wakacyjnej przygody, a raczej w drodze do jej przeżycia.

Czytaj więcej