Czytasz: Zaatakowali Ukraińca. Ukradli mu łańcuszek oraz buty

Zaatakowali Ukraińca. Ukradli mu łańcuszek oraz buty

Dwóch mieszkańców Częstochowy usłyszało zarzuty rozboju oraz znieważenia obywatela Ukrainy z powodu przynależności narodowościowej.

W niedzielę rano oficer dyżurny policji w Częstochowie otrzymał zgłoszenie pobicia na ulicy Wilsona w Częstochowie. Patrol, który przyjechał na miejsce zastał 28-letniego obywatela Ukrainy, który został pobity przez dwóch mężczyzn oraz ograbiony z łańcuszka oraz butów. Policjantom udało się szybko ustalić rysopisy sprawców, których bardzo szybko namierzyli na ulicy Lelewela. W trakcie interwencji jeden z nich był agresywny, znieważył mundurowych i próbował zmusić ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Dodatkowo groził policjantowi.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 28-latkowi i jego o 3 lata starszemu koledze zarzutów dokonania rozboju oraz znieważenia pokrzywdzonego z powodu jego przynależności narodowościowej. Jak się również okazało, 31-latek działał w warunkach recydywy. Usłyszał też dodatkowe zarzuty będące konsekwencją agresywnego zachowania wobec policjantów oraz kradzieży pieniędzy wypłaconych z bankomatu cudzą kartą, znalezioną przy nim podczas przeszukania.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował o umieszczeniu 31-latka na najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Czytaj więcej