Czytasz: Zaatakował ochroniarza arbuzem

Zaatakował ochroniarza arbuzem

Kilkanaście minut przed 23.00, w sobotę w jednym z marketów na os. Odrodzenia w Katowicach doszło do niecodziennego zdarzenia. Ucierpiał ochroniarz sklepu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieznany mężczyzna chodził dłuższy czas po sklepie i zaczepiał personel. W pewnym momencie, gdy był na dziale z owocami, wziął arbuza i ruszył w stronę ochroniarza, uderzając go w głowę. Gdy mężczyzna się przewrócił, zaczął go bić rękami i kopać, a następnie skradł mu saszetkę z dokumentami i uciekł.

Ochroniarz ruszył w pościg. Klienci sklepu będący na parkingu ruszyli mu na pomoc. Na ulicy Spokojnej ujęli napastnika i przekazali w ręce policjantów.

Napastik to 27-letni katowiczanin. Policjanci ustalili samochód, którym mężczyzna przyjechał do sklepu. Podczas przeszukania auta znaleźli w nim kilka działek dilerskich amfetaminy. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. 22-letni ochroniarz został przewieziony na obserwację do szpitala. We wtorek napastnik usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu do 12 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe.

źródło: www.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej