Czytasz: Zaatakował na osiedlu Tysiąclecia. Policja pokazuje nagranie

Zaatakował na osiedlu Tysiąclecia. Policja pokazuje nagranie

Mężczyzna zaatakował 14-latkę na klatce schodowej. Poszuka go teraz katowicka policja. Poznajecie napastnika?

Czwartek 18 stycznia, około 14.40, osiedle Tysiąclecia w Katowicach. To wtedy doszło do zuchwałego ataku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, za 14-latką do klatki schodowej bloku, a następnie do windy, wszedł mężczyzna. Gdy dziewczynka opuszczała windę, on wysiadł za nią. - W pewnym momencie zaatakował nastolatkę, chwytając ją za twarz. Dziewczynka wyrwała się napastnikowi, on sam zdążył uciec – mówi oficer dyżurny katowickiej policji.

Zobaczcie nagranie z monitoringu. Może znacie sprawcę?

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód. Kryminalni przesłuchali świadków oraz przejrzeli zapisy monitoringu miejskiego i placówek handlowych. Publikujemy wizerunek mężczyzny, który został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje o samym zdarzeniu lub mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 25 55, 32 200 20 00 lub 112.

Czytaj więcej