Czytasz: Za fałszywy alarm może posiedzieć 8 lat

Za fałszywy alarm może posiedzieć 8 lat

Zadzwonił do dąbrowskiego hipermarketu i postawił na nogi wszystkie służby. 22-latek za głupi żart może trafić za kratki.

 

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 22-latka, który powiadomił o fałszywym ładunku wybuchowym. Mężczyzna zadzwonił do dąbrowskiego hipermarketu z informacją, że na terenie obiektu jest bomba. Do akcji natychmiast wkroczyli policjanci i strażacy. Żadnego podejrzanego pakunku nie było. Żartowniś przyglądający się działaniom służb został niemal natychmiast zatrzymany. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Działo się to w miniony wtorek. Około godz. 21.00 do hipermarketu przy ul. Katowickiej w Dąbrowie Górniczej zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że na terenie obiektu podłożona jest bomba. Informacja natychmiast została przekazana do służb. Zaalarmowani policjanci i strażacy wkroczyli do akcji. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania podejrzanego pakunku, natomiast kryminalni zajęli się namierzaniem zgłaszającego. Zainteresował ich mężczyzna, który z parkingu hipermarketu obserwował działania służb. Szybko okazało się, że to on jest autorem niewybrednego żartu.

Czytaj więcej