Czytasz: Darmowy świąteczny koncert w NOSPR 12 listopada

Darmowy świąteczny koncert w NOSPR 12 listopada

Z okazji Święta Niepodległości koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

NOSPR zaprasza na wydarzenie artystyczne pn. „W naszych sercach Polska” upamiętniające 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość, którą patronatem honorowym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, odbędzie się 12 listopada o godz. 18:30 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

 Wydarzenie rozpocznie się wspólnym śpiewem polskich pieśni patriotycznych.

Wraz z NOSPR i Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia będzie można przypomnieć sobie najważniejsze pieśni hymniczne towarzyszące nam przez wieki. W drugiej części zatytułowanej „…zachodzi czerwone słoneczko”, śląscy artyści (NOSPR wraz z m.in. Stanisławem Soyką i Józefem Skrzekiem) wykonają śląskie pieśni ludowe i powstańcze.

Uroczystość finansowana jest między innymi w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021, którego koordynatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorami wydarzenia są Wojewoda Śląski, Prezydent Miasta Katowice oraz NOSPR.

Darmowe wejściówki na wydarzenie można było odbierać w kasie NOSPR od piątku, 3 listopada. Jedna osoba - maksymalnie 4 wejściówki (z wyjątkiem posiadaczy „Karty Dużej Rodziny” lub katowickiej karty „Nas Troje i więcej” – przy odbiorze wejściówek trzeba okazać wszystkie ważne karty). Można było, bo niestety rozeszły się natychmiast w piątek rano. Dla tych, którym udało się je zdobyć, ważna informacja.

Wejście na koncert będzie możliwe jedynie w godz. 16:30–18:00.

Czytaj więcej