Czytasz: Z siekierą i nożem rzucił się na policjantów

Z siekierą i nożem rzucił się na policjantów

Miał prawie 3 promile alkoholu!

Nawet 10 lat może spędzić w więzieniu 25-letni mężczyzna, który zaatakował interweniujących policjantów siekierą i nożem. Napastnik został szybko obezwładniony przez mundurowych z komisariatu w Koziegłowach. Usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Policjanci z Koziegłów zostali wezwani na ul. Opolską w Winownie, gdzie nietrzeźwy mężczyzna miał wszcząć awanturę z domownikami. Ze zgłoszenia wynikało, że awanturnik siekierą zaczął demolować mieszkanie. Krewni, w obawie o własne życie, schronili się przed furiatem na strychu i tam oczekiwali na przyjazd policyjnego patrolu. Gdy po chwili mundurowi byli już na miejscu, drzwi do mieszkania otworzył znany im 25-latek, który trzymając w rękach siekierę i nóż, zaatakował interweniujących policjantów.

Stróże prawa po krótkiej szamotaninie szybko obezwładnili agresora. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Następnego dnia, kiedy już wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator objął go policyjny dozorem. Za przestępstwo to grozi mu teraz do 10 lat więzienia.