Czytasz: Z psem do urzędu? W Rybniku to możliwe

Z psem do urzędu? W Rybniku to możliwe

Miasto rozdaje karmę dla bezdomnych kotów i otwarło cztery wybiegi dla psów

Miasto Rybnik otwarło cztery wybiegi dla psów. Trzy z nich mają już swoje nazwy - Górka dla Burka, Psi Szpilplac i Psistanek Obwiednia. Konkurs na nazwę czwartego wybiegu ogłoszony został wczoraj w Światowym Dniu Zwierząt.

Rybnickie wybiegi, zlokalizowane przy ulicach: Góreckiego, Braci Nalazków, Obwiedni Południowej i 1 Maja, są ogrodzone i wykonane z naturalnych materiałów.

W parkach znajdują się m.in. kładki, huśtawki, tunele, okna do skoków, elementy do wspinaczki, przeskakiwania czy slalomu. Wszystko po to, by zapewnić czworonogom bezpieczny i atrakcyjny sposób zabawy.

Jednak psy, to nie jedyni pupile, o których troszczy się Rybnik.


- Już od ubiegłego roku, w myśl hasła „Dbamy o wszystkich”, w wielu punktach miasta sukcesywnie ustawiane są poidełka dla psów, budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów – przypomina prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

- Rybnik znany jest z pięknie zagospodarowanej zieleni i dbałości o tereny rekreacyjne, ważne jednak, by troska o florę nie ustępowała miejsca trosce o faunę – dodaje.

Inspiracją dla przedsięwzięcia była osoba Juliusza Rogera, XIX-wiecznego lekarza i inicjatora budowy tutejszego szpitala, nazwanego potem jego imieniem. Roger był społecznikiem, etnografem i entomologiem, który odkrył i opisał ponad 400 gatunków chrząszczy z terenu Śląska.

Pupil w Urzędzie

Miasto Rybnik jest szczególnie przyjaźnie nastawione do zwierząt. Nawet do tutejszego Urzędu Miasta można wejść wraz ze swoim pupilem. I choć wielu mieszkańców ma wątpliwości, czy załatwiając sprawy w rybnickim magistracie, powinni zostawiać swojego czworonożnego pupila na zewnątrz, to urzędnicy zapewniają, że nie ma takiej konieczności. Właściciel psa może bez problemu wprowadzić go do urzędu, zachowując oczywiście podstawowe zasady, związane z przebywaniem zwierząt w miejscach publicznych.

Karma dla bezdomnych kotów

Urząd miasta wydaje też bony na karmę dla osób, które zajmują się dokarmianiem kotów wolno żyjących. Aby go otrzymać, należy skontaktować się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej.

Jeżeli ktoś chce zagłosować w konkursie, który wyłoni nazwę dla kolejnego wybiegu, powinien odwiedzić stronę: www.facebook.com/rybnikeu/posts/1619447851454761

Czytaj więcej