„Z Orlika na Stadion” 2025 – ruszają zapisy! Ogólnopolski turniej znów łączy młodych piłkarzy i piłkarki

autor zdjęć: mediamotion.pl
Po rekordowym sukcesie pierwszej edycji w 2024 roku, turniej piłkarski „Z Orlika na Stadion” powraca z nową siłą. 14 kwietnia 2025 r. rozpoczął się pierwszy etap rejestracji do tegorocznej edycji wydarzenia, które już w ubiegłym roku porwało niemal 43 tysiące młodych zawodniczek i zawodników w całej Polsce. Organizatorzy mają ambitny cel – jeszcze więcej dzieci i młodzieży na boiskach Orlików, jeszcze więcej emocji i jeszcze więcej futbolowej pasji.
Rekordy, emocje i… PGE Narodowy
Pierwsza odsłona turnieju była wydarzeniem na ogromną skalę: 5 500 drużyn, ponad 10 000 rozegranych meczów, a kulminacją był wielki finał na PGE Narodowym w Warszawie – marzenie każdego młodego piłkarza. Nic więc dziwnego, że tegoroczna edycja wzbudza ogromne zainteresowanie.
Dwa etapy rejestracji
Rejestracja do turnieju „Z Orlika na Stadion” w 2025 roku została podzielona na dwa etapy.
- Etap pierwszy (14 kwietnia – 16 maja): zgłaszają się chętni do organizacji turniejów lokalnych. Mogą to być nauczyciele WF-u, trenerzy, animatorzy sportu, osoby pracujące na obiektach sportowych oraz przedstawiciele klubów i akademii piłkarskich.
- Etap drugi (od połowy maja): ruszy rejestracja drużyn piłkarskich, które będą wybierać obiekt sportowy – najczęściej Orlik – i przygotowywać się do pierwszych spotkań.
Nowe zasady, nowe możliwości
W tegorocznej edycji turnieju rywalizacja toczyć się będzie w trzech kategoriach wiekowych: U-13, U-14 i U-15. Jedną z najważniejszych nowości w regulaminie jest otwarcie turnieju również na zawodników i zawodniczki zrzeszonych w klubach i akademiach piłkarskich w tzw. ścieżce Junior Pro.
Dzięki temu wydarzenie zyskuje dodatkowy walor sportowy – do rywalizacji mogą przystąpić zarówno dzieci stawiające pierwsze kroki w piłce, jak i ci, którzy już trenują regularnie pod okiem profesjonalnych szkoleniowców.
Wielki finał znów na PGE Narodowym
Turniej rozpocznie się tradycyjnie we wrześniu 2025 roku od meczów lokalnych. Następnie wybrane drużyny przejdą przez eliminacje regionalne i wojewódzkie, aby znaleźć się wśród 96 zespołów, które 15 listopada wezmą udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym w Warszawie – zaledwie dzień po meczu Polska–Holandia w eliminacjach Mistrzostw Świata 2026.
Kto może zostać organizatorem?
Do organizacji turniejów lokalnych zachęcani są przede wszystkim uczestnicy programu „Aktywna Szkoła”, nauczyciele, trenerzy, animatorzy i pracownicy obiektów sportowych. Wymagania są proste: dostęp do obiektu sportowego spełniającego wymogi techniczne i minimum 5 zgłoszonych drużyn w danej kategorii wiekowej i ścieżce (amatorskiej lub Junior Pro).
Szczegółowe zasady i obowiązki organizatorów, w tym informacje o wynagrodzeniu, można znaleźć w specjalnie przygotowanym „Informatorze organizatora turnieju lokalnego” dostępnym na stronie internetowej:
🌐 www.zorlikanastadion.pl
Cenne nagrody czekają
Najbardziej zaangażowani organizatorzy nie tylko przyczynią się do popularyzacji sportu w swoich społecznościach, ale także powalczą o atrakcyjne nagrody. 48 najlepszych organizatorów (po 3 z każdego województwa) otrzyma vouchery na sprzęt elektroniczny o wartości 3 000 zł oraz bilety na mecz reprezentacji Polski.
Piłka, pasja i przyszłość polskiego futbolu
Turniej „Z Orlika na Stadion” to coś więcej niż rozgrywki – to ogólnopolska akcja społeczna promująca aktywność fizyczną, fair play i współpracę lokalnych środowisk. To również przestrzeń do wyławiania młodych talentów, które – być może – już niedługo zobaczymy w koszulkach z orzełkiem na piersi.
Turniej organizowany jest przez Fundację Orły Sportu z Pucka, w ramach programu „Aktywna Szkoła”, finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).