Czytasz: Z Katowic do Portugalii. Nowe kierunki z Pyrzowic

Z Katowic do Portugalii. Nowe kierunki z Pyrzowic

Od dziś polecimy z Katowic do Faro. Za tydzień dostaniemy się do kolejnego portugalskiego miasta.

Faro jest położone w południowej Portugalii. To stolica regionu Algarve słynącego z najpiękniejszych plaż Portugalii. Znajduje się na skraju Ria Farmosa, czyli parku przyrodniczego znanego na całym świecie ze słonowodnych lagun i mnóstwa ptaków, które mają tam wymarzone warunki do życia. Atrakcje turystyczne w Faro są zdecydowanie inne niż te, które znamy z zatłoczonych nadmorskich kurortów. Miasto jest bardzo malownicze, szczególnie w obrębie tzw. Starego Miasta – otoczonego przepięknymi murami i skrywającego wiele architektonicznych perełek.

Kuchnia Faro słynie oczywiście z lokalnych dobrodziejstw, czyli owoców morza. Kulinarną wizytówką Faro są zwłaszcza grillowane sardynki, których koniecznie trzeba tutaj spróbować.

WizzAir będzie latał z Katowic do Faro od 16 czerwca we wtorki i soboty.

A od 22 czerwca polecimy do innego portugalskiego miasta. To Porto, romantyczna, pełna uroku stolica północnej Portugalii. Porto przyciąga turystów słonecznym klimatem, gościnnością mieszkańców, zabytkowymi budynkami zdobionymi niebieskimi azulejos oraz magiczną aurą otaczającą każdy zakątek. Będąc w Porto trzeba odwiedzić najciekawsze zabytki miasta. Warto znaleźć też czas na plażowanie i degustacje słynnych portugalskich win. Loty będą realizowane w poniedziałki i piątki.

To nie jedyne nowe kierunki z katowickiego lotniska. 17 czerwca otworzy się nowe połączenie do hiszpańskiej Malagi. Od 20 czerwca polecimy do Charkowa na Ukrainie. Podgoricę, czyli stolicę Czarnogóry odwiedzimy od 22 czerwca. Tego dnia wystartują też samoloty do niemieckiego Memmingen.

Czytaj więcej