Czytasz: Wzruszająca historia odnalezionej kartki [AKTUALIZACJA]

Wzruszająca historia odnalezionej kartki [AKTUALIZACJA]

Ratownicy przy górniku odnaleźli kartkę do żony.

AKTUALIZACJA 16:59

Jak informuje Daniel Ozon, prezes JWS - Wszyscy uwięzieni w kopalni górnicy to młodzi ludzie. Mają od 28 do 38 lat.

AKTUALIZACJA 16:18

Karteczka, którą odnaleźli ratownicy, jednak nie należała, jak pierwotnie przypuszczano do pierwszego odnalezionego górnika. Napisał ją drugi wydobyty dziś górnik, jego ciało zidentyfikowała już rodzina. W zakładzie medycyny sądowej trwa identyfikacja pierwszego odnalezionego dziś górnika.

Wcześniej pisaliśmy

Jak poinformowała Katarzyna Jabłońska - Bajer, rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki węglowej przy odnalezionym kilka godzin temu górniku, ratownicy znaleźli kartkę z życzeniami do żony. Stąd też przypuszczenie, że odnaleziony górnik to 38-letni mężczyzna, który od 10 lat zatrudniony jest w spółce.

Jabłońska - Bajer, podkreśla jednak, że nie ma pewności, że kartkę napisał akurat odnaleziony już górnik. Nie miał on bowiem przy sobie identyfikatora, a na głowie kasku. - To tylko przypuszczenia - dodaje rzecznik. Tożsamość mężczyzny nie jest na razie potwierdzona.

Przypomnijmy również, że ratownicy są już coraz bliżej czwartego górnika, jest on w zasięgu ich wzroku. W szpitalu natomiast przebywają dwaj górnicy, których udało odnaleźć się wczoraj. Z pozostałą trójką ciągle nie ma żadnego kontaktu.

Wstrząs w Jastrzębiu odczuło w sobotę 5 maja mnóstwo osób. Od wczoraj na jastrzębskiej kopalni Zofiówka, trwa akcja ratownicza. Wstrząs miał siłę prawie 4 w skali Richtera i doszło do niego 900 m pod ziemią. W akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka bierze udział ponad 200 ratowników.

Czytaj więcej