Czytasz: Wystawa Lego potrwa dłużej

Wystawa Lego potrwa dłużej

W związku z ogromnym zainteresowaniem wystawę budowli z klocków Lego w gliwickiej Europie Centralnej będzie można oglądać do niedzieli 19 lutego.

Ekspozycja w Centrum Handlowym Europa Centralnej to jedna z największych tego rodzaju prezentacji w Europie. Została podzielona na dwie części, które można odwiedzić w ramach jednego biletu.

wystawa lego gliwice

Na wystawie czeka ponad 100 makiet, złożonych z kilku milionów elementów.

Wśród nich są także eksponaty interaktywne, dzięki którym można uruchomić chociażby kolejkę jeżdżącą po makiecie stworzonej z wyjątkowych klocków.

Na miejscu zobaczymy między innymi bohaterów „Gwiezdnych Wojen”, gigantyczny, 11-metrowy Air Force One, statek Queen Marry, Zamek Camelot, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie i wiele innych.

Do stworzenia całej wystawy potrzebnych było aż 15 tirów pełnych klocków i sprzętu. Po zwiedzaniu warto udać się do strefy zabaw. W fun parku obejrzymy między innymi filmy przedstawiające świat nauki z wykorzystaniem Lego.

wystawa lego gliwice

Za pomocą Super Shakera sprawdzimy wytrzymałość zbudowanych przez siebie budowli, a na specjalnych tablicach odkryjemy radość pisania i malowania klockami.

Miłośników technologii z pewnością przekona także strefa Play Station 4.

Czytaj więcej