Czytasz: Wyrodny syn znęca się nad swoją matką. Kobieta ma 90 lat

Wyrodny syn znęca się nad swoją matką. Kobieta ma 90 lat

Policjanci z Mikołowa zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją 90-letnią matką.

Mundurowi zostali wezwani na interwencję do jednego z łaziskich mieszkań. Sprawcą awantury okazał się 60-latek, który tego dnia przy użyciu noża groził pozbawieniem życia swojej 90-letniej matce i jej wnuczce, która przebywając w odwiedzinach, była świadkiem całego zajścia. W rozmowie z seniorką mundurowi ustalili, że syn znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie od prawie roku. 60-letni mieszkaniec Łazisk został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kobieta złożyła zawiadomienie o znęcaniu oraz obszerne zeznania. Na wniosek śledczych, prokurator zastosował wczoraj wobec agresora środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia mieszkania na 3 miesiące oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą nieporadną ze względu na swój wiek, stan fizyczny lub psychiczny, grozi kara do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej